Moravskoslezští záchranáři zasahovali v pátek 11. prosince odpoledne, u vážně zraněné chodkyně na Novojičínsku. "Před půl čtvrtou byla operátorům ZZS oznámena neobvyklá nehoda v katastru obce Hodslavice, při níž mělo dojít ke střetu automobilu s člověkem, a to mimo komunikaci. Na místo vyjely novojičínské pozemní týmy a z Ostravy vzlétl vrtulník LZS," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

"Pacientka při nehodě utrpěla vážná poranění hrudníku, horní a dolní končetiny. Týmy ZZS provedly ošetření zraněných končetin, zajistily pacientku krčním límcem a uložily ji do podtlakové matrace. Po podání léků a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice a tam předána na oddělení urgentního příjmu," dodal mluvčí záchranářů. 

Přpadem se zabývá policie. Vzhledem k tomu, že k situaci došlo mimo cestu, nejedná se o klasickou dopravní nehodu. "Ke sražení ženy došlo za obcí Hodslavice na Novojičínsku a to přímo na poli. Vozidlo měl řídit mladík (2002), u kterého na místě byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kriminalisté v dané věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví. Okolnostmi této události se nyní intenzivně zabývají.," řekla Deníku mluvčí policie Eva Michalíková.