Strojvedoucí vlaku jedoucího od Chuchelné spatřil ženu včas a okamžitě začal brzdit. Přesto vlaková souprava ženu zasáhla a strhla do kolejiště. Naštěstí už měl jen minimální rychlost, což ženě zachránilo život.

„Čtyřiašedesátiletá pacientka byla při vědomí, utrpěla však vážné zranění. Při střetu s vlakem došlo k poranění převážně levé strany těla – paže, klíční kosti a žeber, a také ke zlomenině lebeční kosti. Záchranáři na místě ženě poskytli přednemocniční lékařskou péči a následoval transport do nemocnice,“ popsal minuty po události Lukáš Humpl, tiskový mluvčí severomoravských záchranářů.

Převézt zraněnou ženu ale nebylo nic jednoduchého. I když pro ni přiletěl vrtulník, neměl v blízkosti nehody kde přistát. Terén v okolí trati to nedovoloval. A tak musel sednout přibližně kilometr od místa nehody. Na místo neštěstí se ale nedostala ani sanita rychlé záchranné služby.

„Záchranáři tedy ženu nejprve přenesli k silnici a následně převezli sanitkou k vrtulníku. Poté byla letecky přepravena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ popsal složitou práci záchranářů Humpl.

Celou záležitost začali vyšetřovat policisté z Kravař. Podle dosavadních zjištění se žena pokusila o sebevraždu.

„Ohledáním na místě nebylo zjištěno zavinění druhou osobou. Policie věc prošetřuje jako podezření ze sebevraždy. Tomu by nasvědčoval i fakt, že žena si před přijíždějící vlak klekla,“ řekl Deníku tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Nehoda si vyžádala dvouhodinové přerušení dopravy.

Se smrtí pod koly vlaku se na Opavsku nesetkáváme letos poprvé. Koncem ledna zemřel na kolejích mezi Opavou a Brankou u Opavy muž z Melče, který z neznámých příčin šel po kolejích, začátkem května pak neubrzdil strojvedoucí soupravu před ležící padesátiletou ženou z Havířova nedaleko nádraží Opava-západ.