Ostatní sporty

24.4.2018

Luděk Jurečka: Dalšího soupeře neřešíme, chceme finále

Zkušení hráči v play off ožívají. To je přesně i případ opavského křídelníka Luďka Jurečky. Ostřílený basketbalista byl jedním z hlavních tahounů Slezanů proti Olomoucku. Byl nejlepším střelcem svého týmu a Hanáky ničil především rychlopalbou trojek.

23.4.2018

/FOTOGALERIE/ Opava měla možnost uspořádat prestižní kanoistickou akci, na kterou se sjela špička z celé České republiky.

20.4.2018

Petr Czudek míří do národního týmu

Úspěšný trenér basketbalové Opavy Petr Czudek míří k reprezentaci. Stává se pravou rukou hlavního kouče Ronena Ginzburga.

18.4.2018

Opava porazila Olomoucko, zničila ho v „pěti“ zápasech

VIDEO/ Olomoucko bylo v Opavě bez sebemenší šance. Domácí basketbalisté dohrávku druhého zápasu KNBL zvládli s velkým přehledem. V dohrávaných dvou minutách prvního poločasu svůj náskok navýšili o tři body, celkově zvítězili 93:63. Sérii zvládli bez ztráty kytičky a po „pěti“ vítězstvích postupují do semifinále.

18.4.2018

Martin Gniadek: Věřím, že ve středu celou sérii ukončíme

/ROZHOVOR/ Tři čtvrtfinálové překážky mají opavští basketbalisté zdárně za sebou. Čtvrtou, ve zkrácené verzi, mají před sebou ve středu. Opava zatím dokonale plní roli favorita.

18.4.2018

Kulturisté SK PEPA C. Opava uspěli hned na dvou šampionátech

/FOTOGALERIE/ V uplynulých dnech startovali kulturisté SK PEPA C. Opava hned na dvou důležitých šampionátech - Mistrovství Moravy a Slezska 2018 ve Frenštátu pod Radhoštěm a Mistrovství Čech mužů a žen 2018 v Uhlířských Janovicích u Kutné Hory.

18.4.2018

Hokejbalisté prohráli i třetí zápas, sezona jim skončila

/FOTOGALERIE/ Letošní sezona je pro hokejbalisty opavského SHC minulostí. Slezané prohráli i třetí čtvrtfinálový zápas a dál jde Polička. Utkání ve slezské metropoli skončilo výsledkem 2:3.

18.4.2018

Trenér Opavy Petr Czudek: Sérii chceme mít už za sebou

/POZVÁNKA/ S jasným cílem jdou do dnešního duelu s Olomouckem opavští basketbalisté. Dohrávaný druhý duel chtějí zvládnout a s vlastními fanoušky oslavit postup do semifinále.

16.4.2018

Opava kralovala na Hané i podruhé. Žluté peklo bude zdarma

Prostějov, Opava – Velkou parádu předvedli opavští basketbalisté na Hané i podruhé. Po dobrém výkonu porazili na prostějovského palubovce domácí Olomouc 96:73. Tým podal po celých čtyřicet minut koncentrovaný výkon. Opavské tentokrát táhl pivot Martin Gniadek, autor čtyřiadvaceti bodů.

15.4.2018

Opava vyhrála v Prostějově, čtvrteční zápas se bude dohrávat

Opava – Prostějov – Opavští basketbalisté vyhráli i třetí zápas čtvrtfinálové série nad Olomouckem, a to 89:71. V sérii přitom vedou ale jen 2:0.

14.4.2018

Zápas basketbalistů Opavy a Olomoucka se opakovat nebude

Disciplinarni komise Ceske basketbalove federace rozhodla o tom, ze druhe ctvrtfinalove utkani mezi Opavou a Olomouckem se opakovat nebude.

14.4.2018

Petr Czudek: Nic jsme neudělali a nakonec budeme ještě trpět

Pořádně rozčarovaný je kouč opavských basketbalistů Petr Czudek. Čtvrteční incident, při kterém byl inzultován rozhodčí Stanislav Kučera srbským pivotem Darko Čohadarevičem ještě nerozdýchal. Navíc nyní existuje i varianta, že se bude utkání opakovat.

13.4.2018

Opavští bruslaři v Berlíně

/FOTOGALERIE/ Uplynulou neděli se rozjela naplno bruslařská závodní sezona také v Evropě prvním závodem Germany inline cupu – berlínským půlmaratonem.

AKTUALIZUJEME
13.4.2018

Opava může za čtvrteční incident trpět

Velkou nespravedlnost může potkat opavské basketbalisty. Čtvrteční zápas s Olomouckem, který měl být kontumován, se může opakovat.

12.4.2018

/FOTOGALERIE, VIDEO - FILIP ZBRÁNEK, DUŠAN ŠTĚNIČKA, PREDRAG BENÁČEK/ Velkou ostudou skončilo druhé čtvrtfinálové utkání basketbalové Kooperativy NBL mezi Opavou a Olomouckem.

11.4.2018

Opava první zápas série zvládla

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Výborný první poločas vynesl opavským basketbalistům slušný náskok. Nicméně první čtvrtfinálový duel s Olomouckem klidný průběh neměl. Hanáci se zvedli. Ostřílený kouč Predrag Benáček vsadil na zónu, která domácí rozhodila. Drama nakonec favorit přece jen ustál a po vítězství 94:88 se ujal v sérii vedení 1:0.

10.4.2018

Basketbalové play-off začíná.

Play-off zvedá svou oponu, startují čtvrtfinálové série. Mezi osmičkou nechybí ani ryze česká Opava. Slezané zatím přepisují svou novodobou historii. Do závěrečné části sezony jdou z třetího místa, což je nejlepší pozice v době po zlaté éře.

4.4.2018

Opava ve Svitavách padla

Zápas, který už nic neznamenal, skončil vítězstvím Svitav. Opavští basketbalisté nezvládli třetí čtvrtinu a to se jim stalo osudným.

3.4.2018

Kryštof Vlček: S takovou obranou musíme hrát i v play off

Opava – Na soupisku opavského áčka byl basketbalový křídelník Kryštof Vlček dopsán teprve na konci února. Minuty zatím sbírá poskromnu. Proti Děčínu jich strávil na palubovce deset a byl vidět. Ostravský rodák se rval o každý balon, házel i volejbalové rybičky.

1.4.2018

Opavský Ferram se stal divizním mistrem

/FOTOGALERIE/ Fantastického úspěchu dosáhli futsalisté Ferramu Opava. V rozhodujícím třetím finále Divize F porazili FU Kopřivnice na jeho palubovce 4:3. Třetí zápas finálové série se hrál před návštěvou 350 diváků, kteří zajistili fantastickou atmosféru.

31.3.2018

Basketbalisté urvali třetí místo

/2x VIDEO/ Povedlo se! Opavští basketbalisté jdou do vyřazovacích bojů z třetího místa a střetnou se s Olomouckem.  Rozhodl o tom sobotní duel, ve kterém Slezané přehráli Děčín. Zápas se zlomil ve třetí čtvrtině. Klíčovým mužem této pasáže byl kapitán týmu Jakub Šiřina.

30.3.2018

Velká bitva o třetí místo je tady

/POZVÁNKA/ O tom, kdo půjde do play off basketbalové Kooperativa NBL z třetího místa a tím pádem budu mít jistotu, že na Nymburk narazí, až v případném finále se bude v sobotu rozhodovat na opavské palubovce.

28.3.2018

Radim Klečka se stal tátou

Velkou a zároveň šťastnou událost prožil opavský basketbalový křídelník Radim Klečka. V pondělí mu v olomoucké porodnici přivedla na svět jeho přítelkyně Nikol na svět dceru Laura. Malá slečna Klečková vážila 2,80 kg a měřila 50 cm.

28.3.2018

V Nymburku neměla Opava šanci

/FOTOGALERIE/ Nymburk nadále drží v české lize neporazitelnost. Nic na tom ve středu nezměnili ani opavští basketbalisté. Ti i s novopečeným otcem Radimem Klečkou prohráli v hale u břehu řeky Labe 110:73.

28.3.2018

Ferram nekončí, vynutil si rozhodující zápas v Kopřivnici

Finále play-off futsalové divize bude napjaté až do samotného závěru. Pokud v něm chtěl Ferram pokračovat, musel v neděli na palubovce Sportovní haly Slezského gymnázia zvítězit. A nakonec vyhrál v poměru 4:3.

28.3.2018

Bývalí opavští olympionici ukončili kariéru

/FOTOGALERIE/ Opavští deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem patřili k absolutní světové špičce. Na začátku tohoto týdne ovšem skončili s aktivní kariérou.

28.3.2018

Martin Gniadek: Doufám, že proti Děčínu budeme v play-off módu

Jeho forma má stoupající tendenci. Opavský pivot Martin Gniadek opět zářil. Proti Olomoucku střílel důležité koše. Celkem nastřádal čtyřiadvacet bodů a výraznou měrou se podílel na tom, že jeho Opava porazila Hanáky 89:84.

26.3.2018

Opava vyhrála pro Klečkovu dceru Lauru

/2x VIDEO/ Vyrovnané utkání nadstavbové části mezi Opavou a Olomouckem Slezané zlomili ve čtvrté čtvrtině. V kritických chvílích domácí celek zvedl Martin Gniadek, autor čtyřiadvaceti bodů. Opavští vyhráli 89:84.

26.3.2018

Opava dohrává s Olomouckem a nemůže si dovolit zaváhat

Pokud chtějí opavští basketbalisté pomýšlet na třetí příčku, nemohou si dovolit dneska s Olomouckem zaváhat. Trenér Petr Czudek by mohl mít k dispozici už i Václava Bujnocha, který laboroval s nemocnými zády.

23.3.2018

Matěj Lasák si dává od závodění pauzu

Cyklokrosař původem z Rohova a bývalý student vrbenského gymnázia Matěj Lasák si chce dát od vrcholového závodění na čas pauzu. K tomuto rozhodnutí dospěl hned z několika důvodů.