Domácí Douša sice ihned zareagoval na vedení Kolína, avšak v dalších minutách to byli hlavně hosté, kdo střílel koše. Dvakrát z trojkové vzdálenosti se prosadil Marko a jednou Zuzák. Naopak Opavě tam nepadlo téměř nic, a to, i když trenér David Klapetek protočil základní pětku na palubovce.

Při střele Šošky míč tancoval po obroučce a nakonec vypadl mimo, navíc Slezané neměli svůj den ani při střílení šestek a tak necelou minutu před koncem první čtvrtiny svítil na ukazateli skóre stav 15:23. S klaksonem se navíc trojkou blýskl Hemmy – 15:26.

Do druhého hracího období vstoupili Opavští jako uragán. „Zlepšili jsme obranu, nedovolili jsme soupeři dávat tolik jednoduchých košů,“ komentoval domácí obrat trenér David Klapetek. Vše odstartovala Kratochvílova trojka, pak se slova chopila slovenská letka Šoška – Štec. Oba několika body v řadě srovnali.

Po Štecově trojce Klapetkovi chlapci poprvé v zápase vedli. Další tříbodvý zářez přidal Šiřina a hala byla na nohou.

Ve druhém poločase pokračovala Opava v nastoleném tempu a tvrdě trestala každou chybu hostů. Pět minut před koncem třetí čtvrtiny zvyšoval Štec na 60:46. Na jejím konci vedli Slezané 69:60.

Kolín chtěl ve čtvrtém dějství s výsledkem ještě něco udělat, avšak bojovně naladěna Opava drama nepřipustila. „Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Kolín sice v závěru dotahoval ale nám pomohla trojka Marka Štece. Soustředěným výkonem jsme si vítězství vzít nenechali,“ řekl David Klapetek, který bral vítězství jak dárek ke středečním jmeninám.

„Opava podala stačený výkon, bojovala až dokonce. Náš výsledek ovlivnila druhá čtvrtina, kdy jsme neskutečně ztratili koncentraci. Samozřejmě Opava ale hrála dobře,“ řekl trenér Kolína Predrag Benaček.

„Kolín se začátku držel těžkými trojkami, na co jsme nedokázali odpovědět. Naštěstí jsme zlepšili obranu a s postupem času se nám podařilo výsledek otočit a následně budovat náskok,“ vyjádřil se k duelu domácí křídelník Ondřej Dygrýn.

Daniel Douša svého spoluhráče doplnil: „Kolínu se přestalo střelecky dařit, nám se podařilo po celé utkání držet koncentraci a tím zápas vyhrát.“

BK Opava – Kolín 89:77 (15:26, 40:35, 69:60)
Body: Šoška 26, Štec 20, Douša 8, Kratochvíl 7, Cvek 6, Blažek 6, Šiřina 6, Čarnecký 4, Novák 4, Dygrýn 2 – Marko 15, Machač 13, Platt 11, Smith 10, Pavlík 10, Zachrla 6, Zuzák 5, Hubálek 4, Hemmy 3. Rozhodčí: Paulík, Matějek, Janovský. Fauly: 19:20. TH: 18/14: 27/18. Trojky: 7:7. Diváci: 991. Nejlepší hráč: Ondrej Šoška.