Ta se postavila na start dlouhé 20km trati, v neděli si přibrala i kratší 5km závod. V hlavním závodě na dvacetikilometrové trati ukořistila Adéla Solská druhé místo. Výkon 4 hodiny 35 minut a 58 sekund nestačil pouze na Adélinu největší konkurentku Lenku Štěrbovou, jež si zajistila celkové vítězství mezi ženami zhruba o šest minut rychlejším časem.

„Se svým výkonem jsem hodně spokojená, největší problém mi dělalo prvních pět kilometrů, než jsem se rozplavala. Pak jsem se asi třináct kilometrů držela Lenky Štěrbové, další dva kilometry jsem měla menší krizi, ale i to jsem nakonec překonala,“ přiblížila Adéla sobotní závod v jižních Čechách, který se plaval na deset dvoukilometrových okruhů.

Do nedělního závodu se patnáctiletá plavkyně zapojila jen s cílem rozplavby po vyčerpávajícím sobotním výkonu. Ve finále i z tohoto závodu odjížděla ověnčena medailí. Celkově doplavala mezi ženami druhá, což znamenalo v kategorii mladšího dorostu vítězství.

Před víkendovými závody absolvovala Adéla Solská soustředění v Jeseníkách. „Perfektně jsem si to užila. Plavali jsme asi tři hodiny denně – před polednem a v podvečer, k tomu jsme chodili po túrách.“

Do konce sezony zbývají Adéle ještě tři závody Českého poháru. Už v sobotu poplave další závod na Pastvinách, kde je přihlášena na start v soutěži na deset kilometrů. „Přes týden budu trénovat tak jeden, dva kilometry denně, občas ani to ne, abych si před závodem odpočinula,“ popsala svůj plán Adéla, která ve středu usedá do školních lavic.

„Dá se to skloubit, je to ale náročné, musím mít intenzivnější ranní a večerní tréninky.“

František Géla