O víkendu na MČR ve Zlíně se přitom se ziskem cenných kovů alespoň co se týče 400 metrů volný způsob moc nepočítalo. Tajné přání trenéra opavského Slezanu Petra Wolfa v podobě zlata se nakonec vyplnilo na dvojnásobné trati.

„Vedla si výborně a zvítězila. Na 400 m bylo vidět, že nemá natrénovánu rychlost a skončila pátá,“ prozradil právě Petr Wolf. Vzápětí hned zdůvodnil, proč tomu tak je. Nepříznivá ekonomická situace totiž donutila uzavřít městský krytý bazén v Opavě o měsíc dřív: „Čtyřikrát nebo pětkrát týdně trénujeme na opavském koupališti. Voda má dvaadvacet nebo třiadvacet stupňů. V téhle teplotě pilovat rychlost je o život.“

Týden zpátky se v rychlém sledu uskutečnily dva podniky Českého poháru v dálkovém plavání. Nejprve se plavala první dvacítka letošní sezony na Brněnské přehradě. Adéla Solská se v solidní konkurenci neztratila. V absolutním pořadí obsadila čtvrtou příčku a kategorii mladších dorostenek vyhrála.

Následovala pětikilometrová trať ve Výklekách u Přerova. Zde velký příslib opavského plavání zůstal nepřekonán a nechal za sebou reprezentační kolegyně Janu Zaplatílkovou a Silvii Rybářovou. „Tyto závody se jí opravdu vydařily. O tomto víkendu poplave 10 km v rámci MČR na Sečské přehradě u Chrudimi. Poté bude startovat na Slapech na deseti kilometrech, načež bude následovat pětka v Ejpovicích u Plzně,“ pokračoval kouč Solské, který se ještě zmínil o tom, jestli se jeho svěřenkyně podívá na některý z podniků Evropského poháru:

„Prioritou pro nás bude účastnit se finále v nizozemském Hoornu, které je na programu 30. respektive 31. července.“

Petr Dušek