Tomáš Petreček toho ve své kariéře zažil opravdu hodně. Absolvoval nespočet extrémních závodů, ale světový šampionát, jímž si prošel ve francouzské Provence, řadí k těm vůbec nejtěžším.

„Délkově to určitě nejhorší nebylo. Něco jiného už to ovšem bylo z pohledu výškového převýšení. Naše cesta se neustále ubírala nahoru a zase dolů. Pořadatelé do programu zařadili také speciální disciplínu canyoning. Závod se totiž zčásti konal v Alpách a prolézali jsme i kaňonem," popisovala opora týmu Berghaus Accom Nutrend.

Tomáš Petreček si společně se svými parťáky nevedl špatně. Držel se okolo dvacáté příčky a posouval se dopředu. Kolem půlky závody byl jeho tým na čtrnácté pozici, jenže pak se vše začalo komplikovat. „Týmový kolega Jiří Lorenz měl problémy s velkými puchýři. Tyto otlaky se musely seřezávat. Podle mého byly i půl centimetru hluboké. Myslím, že celkem trpěl. Jirkovi bylo třeba uzpůsobit tempo. Nějak jsme to nehrotili a chtěli jsme hlavně dokončit," posunul se dále Tomáš Petreček.

I přes docela solidní potíže pro Berghaus Accom Nutrend z toho tedy nakonec byla dvanáctá příčka. Je třeba však uvést ještě jeden statistický údaj. Na start světového šampionátu se postavila více než sedmdesátka týmů. Do cíle jich dorazilo pouhých patnáct. „Někteří nestíhali plnit disciplíny. Organizátoři jim to odpouštěli, ale tým už neměl nárok promluvit do konečného pořadí. Absolvovali zkrácenou trasu," pokročil dále.

Závod finišoval v Monacu, kde startující nastoupili do poslední etapy na mořském kajaku. „Dvanáctá příčka není špatná. Před závodem jsme sice chtěli být do desítky, což by se nám bez Jirkových problémů asi i povedlo. Na to už ale nehledíme a máme radost i z takového umístění," mínil ještě Tomáš Petreček.

Jeho tým byl sedm dní prakticky nepřetržitě na nohou a tělo potřebovalo dostatek času na regeneraci. Trvalo ještě deset dní, než se dostal do optimální fyzické pohody. „Ze začátku jsem se třeba budil co dvacet minut. Byl jsem propocený a myslel si, že mě čeká další etapa. Postupně si to sedlo. Teď už spím klidně a byl jsem i na tréninku v Jeseníkách," uvedl.

Dlouhá sezona Tomáše Petrečka se pomalu ale jistě blíží ke konci. Během příštího víkendu se postaví na start závodu s názvem Pět beskydských vrcholů a pak si možná střihnu nějaký ten zimní Adventure Race. „S týmem Salomon / Suunto vyrazím do Beskyd. Doufám, že budeme bojovat o přední příčky. Jinak už toho moc nebude. Udělám si pauzu a někdy kolem ledna se zúčastním nějakého závodu v Adventure Race. Budu samozřejmě trénovat a vydám se i lézt do Alp," uzavřel Tomáš Petreček.

Petr Dušek