Na dva tisíce startujících přilákal letošní 76. ročník běhu, jehož tři kilometry a sto metrů dlouhá trať vede Kunratickým lesem a okolím, ležícím v pražské čtvrté městské části.

Velká Kunratická je tradičním krosovým během, který se proslavil hlavně nepříjemně prudkým, na 60 metrech délky 45 metrů převyšujícím stoupáním do kopce Nového hrádku. Mezi těmi, kteří se v neděli 8. listopadu pustili do souboje s tratí, byl Aleš Zajíc z týmu Sportovního klubu Městské policie Opava.

Ten startoval v mužské kategorii 40 až 49 let, do které se prezentovalo celkem 292 běžců. A vedl si skvěle. Cílovou branou proběhl jako druhý v čase 12:57 minuty, jen 1,9 vteřiny za vítězným pragovákem Tomášem Janovským.

Společně pak byli jediní dva, kteří pokořili hranici 13 minut. V celkovém účtování napříč všemi kategoriemi pak Aleš skončil na výtečném dvacátém místě.

„Mám velkou radost nejenom z druhého místa v této silné konkurenci, ale především ze svého doběhového času. Oproti roku 2007 jsem se zlepšil o 79 sekund,“ říká k závodu Aleš Zajíc, který letos překročil svoji čtyřicítku.

Nejrychlejším mužem dne byl Daniel Fekl z AK Kroměříž, který si s 3 100 metry poradil za 11:38.