Právě extrémně náročný podnik přilákal na startovní čáru 151 běžkyň a běžců z celé republiky a Polska. V kategorii B pak nastoupil také strážník Městské policie v Opavě Aleš Zajíc. A vedl si velmi dobře. Časem čtyři hodiny sedm minut a pětapadesát vteřin si v absolutním pořadí doběhl pro výborné 18. místo, ve své kategorii pak získal výtečné třetí místo, a tedy bronzovou medaili.

„Škoda jen velké krize, která mne stihla asi šest kilometrů před cílem a stála mě tak umístění v nejlepší desítce,“ postěžoval se Aleš po závodě.
Do náročného souboje s extrémními podmínkami se vydal také Opavan Martin Schuster. Ten celkově doběhl jako padesátý, ve své kategorii pak obsadil 16. příčku. Na startu se objevilo také devět žen. Jim vévodila vyškovská Petra Havlová, jejíž čas 4:09:33 ji v absoliutním pořadí postavil na výtečnou 20. příčku.

Nejnižším bodem závodu byl právě start v Ramzové ve výšce 660 metrů nad mořem. Hned první kilometry vystoupali běžci na Keprník do výšky 1 423 metrů. Pak už se trať pohybovala v „nižších“ úrovních. Červenohorské sedlo 1000 metrů (15. kilometr) bylo znamením k dalšímu stoupání, které končilo na 30. kilometru na vrcholu Pradědu (1 491 metrů). Trať dále vedla střídajícími se klesáními a stoupáními přes Jelení hřbet (1 367 metrů), Ztracené kameny (1 140 metů) a další místa až k cíli na rašeliništi Skřítek ve výšce 870 metrů nad mořem. Na závodníky čekaly cestou jen čtyři občerstvovací stanice, což určitě nebylo dostačující, a tak běžci raději nesli zdroje energie s sebou.