Vzhledem ke nuceně zrušenému dopolednímu tréninku měli opavští basketbalisté ve Slovinsku volný program. Tým ale na hotelu nezůstal. Vyrazil na dopolední procházku do historického centra městečka Kranj, kde byli Slezané ubytování.

„Uvidíme, jak se absence tréninku projeví do dnešního zápasu,“ přemýšlel nahlas pivot Miroslav Kvapil. „Půjdeme se protáhnout do města. Bez pohybu nebudeme,“ podotkl opavský odchovanec.

„Úkoly pro ty výjezdy máme jasné, musíme přivést domů magnetky. Takže jdeme hledat informační centrum,“ smál se Kvapil. „Už je to tradice z Ligy mistrů,“ dodal.

Opava má zatím za sebou jedno vystoupení v Alpe Adria cupu, kdy smetla doma Maďary. „To byli ale dorostenci. Šennčur je někde jinde,“ míní Kvapil a vzápětí doplňuje: „Sám jsem na zápas zvědavý.“

Desetihodinovou cestu do Slovinska bral s úsměvem. „Pořád lepší je hrát zápasy, než trénovat. Cestování mi nevadí, natáhnu se na čtyřku a je to v pohodě,“ přiznal s úsměvem.

Miroslava Kvapila trápily v létě problémy s kolenem. „Dodneška mi nikdo neřekl správnou diagnózu. Šel jsem na operaci menisku, ale tento nebyl. I když je noha v pořádku, stále ji podvědomě šetřím, je to hodně o hlavě. Ale to zlepší,“ řekl závěrem Miroslav Kvapil.