Vzhledem ke nuceně zrušenému dopolednímu tréninku měli opavští basketbalisté ve Slovinsku volný program. Tým ale na hotelu nezůstal. Vyrazil na dopolední procházku do historického centra městečka Kranj, kde byli Slezané ubytování.

„Uvidíme, jak se absence tréninku projeví do dnešního zápasu,“ přemýšlel nahlas pivot Miroslav Kvapil. „Půjdeme se protáhnout do města. Bez pohybu nebudeme,“ podotkl opavský odchovanec.

Druhý zápas v Alpe Adria cupu odehrají opavští basketbalisté na palubovce slovinského Šenčuru.
Alpe Adria cup: Opava jde do zápasu bez tréninku

„Úkoly pro ty výjezdy máme jasné, musíme přivést domů magnetky. Takže jdeme hledat informační centrum,“ smál se Kvapil. „Už je to tradice z Ligy mistrů,“ dodal.

Opava má zatím za sebou jedno vystoupení v Alpe Adria cupu, kdy smetla doma Maďary. „To byli ale dorostenci. Šennčur je někde jinde,“ míní Kvapil a vzápětí doplňuje: „Sám jsem na zápas zvědavý.“

Opavští basketbalisté vyrazili do Slovinska.
OBRAZEM: Opavští basketbalisté vyrazili do Slovinska

Desetihodinovou cestu do Slovinska bral s úsměvem. „Pořád lepší je hrát zápasy, než trénovat. Cestování mi nevadí, natáhnu se na čtyřku a je to v pohodě,“ přiznal s úsměvem.

Miroslava Kvapila trápily v létě problémy s kolenem. „Dodneška mi nikdo neřekl správnou diagnózu. Šel jsem na operaci menisku, ale tento nebyl. I když je noha v pořádku, stále ji podvědomě šetřím, je to hodně o hlavě. Ale to zlepší,“ řekl závěrem Miroslav Kvapil.

Ryska naznačuje, kam by mělo uhlí dosahovat.
Muž z Opavska si nechal přivézt uhlí z Polska a nestačil se divit