První čtvrtině vůbec nevypadalo na to, že by měli mít hosté problémy. „Hra nebyla špatná, dobře jsme to v první čtvrtině rozběhali,“ začal utkání hodnotit opavský trenér Petr Czudek. Bohužel následující dvě desetiminutovky byly v podaní Slezanů hrozné. Slovinci udělali šňůru 17:0 a v jednu chvíli vedli až o devatenáct bodů.

„Jsem z toho smutný. Hráli jsme hrozně, takový to výpadek si nemůžeme dovolit,“ zlobil se kouč opavského výběru. Když už to vypadalo, že hosté poprvé v letošní sezoně prohrají, přišel obrat, ke kterému zavelel Bujnoch s Dragounem. Gniadek udělal prodloužení. V něm Opavští dokráčeli se štěstím k vítězství.

„Máme výhru, ale spokojen nejsem. Některé individuální výkony nebyly dobré,“ zakončil Petr Czudek.

KK Šenčur – BK Opava 98:100 po prodloužení (17:24, 45:31, 71:55, 84:84).

Body: Popadič 21, Brkic 20, Zadnik 16, Rojc 14, Pavic 10, Jurcek 8, Bubnic 6, Martincic 3 – Bujnoch 27, Gniadek 21, Dragoun 20, Šiřina 12, Slavík 7, Kvapil a Bukovjan 5, Kurečka 2, Štěpánek 1. Rozhodčí: Smrekar, Kuzmin, Poprckal. TH: 17/22:18/25. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:42. Fauly: 27:25. Diváci: 53.