„Tato část ankety se patrně uskuteční pod patronátem Deníku. Jedná se o vcelku zajímavou záležitost,“ komentoval tajemník opavského ČSTV Ladislav Kreisel. Celá akce je zatím v plenkách. Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby budou teprve předkládat návrhy k nominacím.

Uzávěrka termínu je stanovena na 15. prosinec. Následně odstartuje hlasování, které potrvá do 10. ledna. Slavnostní galavečer je na programu v pátek 24. února od 19 hodin v prostorách Slezského divadla v Opavě.

Při posledním ročníku ankety se snad všichni přítomní shodli na tom, že se jednalo o její nejzářivější díl. Příští rok by to mohlo být ještě lepší. „Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom úroveň ještě pozvedli,“ pokračoval Ladislav Kreisel a doplnil: „Opět spolupracujeme s agenturou ČOK CZ. Smlouva je již uzavřena a zase se představí osvědčené moderátorské duo Radek Šilhan s Monikou Žídkovou. V doprovodném programu diváci uslyší Olgu Lounovou nebo Bohuše Matuše.“

V rámci celé republiky je o vítězi za letošní rok už předčasně rozhodnuto. Asi by bylo velkým překvapením, kdyby titul nejlepšího sportovce nepřevzala vítězka Wimbledonu, Turnaje mistryň a Fed Cupu Petra Kvitová. Na opavském poli je situace v obou hlavních kategoriích přesně opačná. „Mezi dospělými jednotlivci a družstvy si opravdu netroufám tipovat. Chybí vyložený favorit. Tentokrát bude rozhodovat pár bodů,“ zakončil Ladislav Kreisel.

Petr Dušek