Evropská vicemistryně v běhu na 400 m a finišmanka zlaté štafety na 4x100 m z loňského šampionátu U23 v Tallinnu, podporovaná Centrem individuálních sportů Ostrava (CISO), se slavnostního vyhlášení v Tyršově domě v Praze včera nezúčastnila, po olympiádě v Tokiu zamířila na univerzitu do USA. „Ocenění si moc vážím a mrzí mne, že tam nemohu být s vámi. Doufám, že si to užíváte i za mne,“ vzkázala Malíková dalším oceněným Sokolům.

Nejúspěšnějším jednotlivcem v kolektivních sportech byla vyhlášena házenkářka Silvie Polášková z DHC Sokol Poruba, v nejmladší kategorii jednotlivců do 18 let obsadil 5. místo zápasník Petr Grygerek ze Sokola Vítkovice.

Kategorii dospělých ovládl šermíř Alexander Choupenitch ze Sokola Brno, bronzový medailista z OH v Tokiu. Nejúspěšnějším kolektivem se staly basketbalistky Sokola Hradec Králové, loňské vicemistryně ČR.

Hlasující hodnotili sportovní výsledky dosažené v olympijském roce 2021. „Jsem velmi nadšená ze sportovních výsledků našich členů. Je potěšující, jak velkou pestrost a zastoupení jednotlivých sportů Sokol na poli výkonnostního sportu má. Velmi si cením práce všech cvičitelek, cvičitelů, trenérek a trenérů. Sokol jde kupředu a já si vážím každého, kdo přemýšlí, jak cvičení lepšit a zpestřit,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

„Loňský rok byl i rokem olympijským a laťka byla tudíž nastavena velmi vysoko. Bronzová medaile Alexandra Choupenitche je tak velkým úspěchem, že podle ní se hodnotily i výkony ostatních sportovců,“ vysvětlil vedoucí Odboru sportu České obce sokolské Petr Syrový. Zdůraznil, že z neolympijských sportů má Sokol kvalitní taneční páry, krasojízdu či akrobatický rock’n’roll a bude tedy zajímavé sledovat, kdo zazáří letos.