„Je to pro nás velký úspěch. Toto ocenění podtrhlo loňskou povedenou sezonu,“ pochvaloval si trenér Vladimír Hruška.

Arista Z jezdí trenérův syn Jiří. Loni se této dvojici dařilo jak na českých, tak zahraničních kolbištích. „Pro nás je potěšující, že můžeme konkurovat české špičce,“ poznamenal Vladimír Hruška.

Už před vyhlášením putovaly do Kateřinek na Arista nabídky. „Zatím odoláváme, Aristo je plemenný hřebec, čekají ho mateřské povinnosti,“ pousmál se zkušený trenér. Oceněný kůň se i letos na závodech představí. „Nebude už ale tolik vytěžovaný jako loni,“ doplnil Hruška senior s tím, že Aristovou letošní premiérou budou koncem dubna závody v Martinicích.

Jiří Hruška vedle Arista sbíral úspěchy i s Radkem, ten už ale součástí kateřinských stájí není. „Připravujeme nové koně, věřím, že se nám podaří navázat na předešlé úspěchy,“ podotkl Vladimír Hruška. A aby těch úspěchů nebylo málo.

Jiří Hruška se letos probojoval i do první desítky populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Opavska, kde nakonec obsadil páté místo. „Těší nás to. Popularita koní na Opavsku se zvedla, což potvrdil šestým místem žokej Marek Stromský,“ uzavřel Vladimír Hruška.

Jiří Hruška začal v Polsku úspěšně

Parkurový jezdec hájící barvy Jezdeckého klubu Kateřinky Jiří Hruška ukázal o víkendu, že si loňskou formu udržel. Na halových závodech v polském Leszně byl opět vidět. V Polsku se představilo 280 koní, Kateřinky vedle Jiřího Hrušky ještě reprezentovali Diana Sommerová a Karel Lamich.

Jiří Hruška zabodoval hned v pátek, když s Mr. Vox Agromarket H+B skončil mezi 140 koňmi na vynikajícím druhém místě. V sobotu s Caretago Z vyhrál kvalifikaci na Grand prix. „V Grand prix udělal jednu chybu a skončil celkově sedmý,“ dodal trenér Vladimír Hruška.

„Zbývající dva naši jezdci na medailová umístění nedosáhli,“ doplnil zkušený trenér. Tento víkend mají kateřinští jezdci volno, další halový podnik se uskuteční za dva týdny v Opavě, právě v Kateřinkách.