Sokol v ostravském tunelu ve vítkovické ČEZ Aréně vyslal do boje své sprintery, překážkáře, výškaře a dálkaře. Nejvíce zaujaly výkony dvou závodníků. Na hladké šedesátce se mezi juniory prosadil časem 7,39 sekundy Jiří Klepek a ve skoku do dálky nezklamal ani dálkař Tomáš Moša. Zdolal 519 cm a zvítězil.

O týden později se v tělocvičně Tyršova stadionu konala Slezská laťka. Tradiční tyčkařské závody opanoval Tomáš Veverka (384 cm). Mezi ženami si došla pro příčku nejvyšší Kateřina Musilová (322 cm). A v útrobách zmíněné tělocvičny ještě chvíli zůstaneme.

„V současné době se jedná o její rekonstrukci. Musí se renovovat jak tělocvična sama, tak i šatny. Doufáme, že se zkvalitní podmínky pro přípravu sprinterů, dálkařů, výškařů a tyčkařů. S přestavbou by se mělo začít v období letních prázdnin,“ uvedl trenér Sokola Jiří Lesák.

Vraťme se k dalším závodním úspěchům a přes závody krajských přeborů se dostaňme až k mistrovství Moravy v halovém víceboji, které o minulém víkendu hostila Olomouc.

Sedmiboj žáků se stal skoro výhradně záležitostí Opaváků. S 3384 body zvítězil Matěj Kaštovský. Na čtvrtém místě skončil Jakub Hadamčík. Za ním se na páté a šesté pozici umístili Dominik Klinger respektive Jiří Grygera.

V pětiboji dorostenek si došla pro čtvrtou příčku Markéta Urbischová. „Škoda, že si natáhl sval Marek Lukáš. Jedná se o našeho velmi nadějného oštěpaře, který má víceboj jako doplňkový sport. Soutěžilo se o nominaci na mistrovství Moravy, jež šestého února proběhne v Bratislavě,“ pokračoval Lesák.

Za zmínku stojí i výsledky běžců Sokola na delších tratích. Na pražských veřejných závodech si na kilometru v čase 3:05,18 minuty doběhla pro prvenství Karolína Holušová. Patnáctistovku v Bratislavě pak žák Petr Musila absolvoval za 4:45,91 min a v rámci slovenských přeborů žactva vybojoval druhé místo.

Výsledky atletů Sokola mezi 9. až 23. lednem

Ostrava – zahajovací závody (9. ledna)
60 m junioři: Jiří Klepek 7,39 s (1. místo), 60 m př.: Ivo Opravil 8,95 s (1. místo), výška dorostenky: Vanda Matysčáková 150 cm (1. místo), dálka juniorky: Lenka Košárková 483 cm (1. místo), dálka žáci: Tomáš Moša 519 cm (1. místo), dálka dorostenci: David Bělica 602 cm (1. místo), dálka junioři: Marek Lukáš 666 cm (1. místo).

38. ročník Slezské laťky v tyči, Opava (16. ledna)
Muži: 1. Tomáš Veverka 384 cm, 2. Martin Kuča 384 cm, 3. Patrik Čunta 354 cm, ženy: 1. Kateřina Musilová 322 cm.

Krajský přebor Ostrava, jen přeborníci Moravskoslezského kraje (16. ledna)
60 m juniorky: Lenka Košárková 8,59 s, 60 m dorostenci: David Bělica 7,67 s, dálka dorostenci: David Glabazňa 587 cm, dálka junioři: Jiří Klepek 656 cm, trojskok dorostenky: Markéta Hurníková 10,07 m, trojskok junioři: Jiří Klepek 12,72 m.

Mistrovství Moravy v halovém víceboji, Olomouc (16. – 17. ledna)
Pětiboj dorostenky: 4. Markéta Urbischová 2512 bodů, sedmiboj žáci: 1. Matěj Kaštovský 3384, 4. Jakub Hadamčík 3155, 5. Dominik Klinger 2612, 6. Jiří Grygera 2606.