Několik želízek v ohni má také opavský Sokol. Pojďme si projít, kdo z Opavanů by mohl pomýšlet na stupně vítězů.

Možná vůbec největší ambice mají trojskokani. Svěřenci trenéra Luboše Kummera Lukáši Kuncovi patří v aktuálních republikových tabulkách druhé místo za výkon 15,22 metrů. O tři centimetry horšího maxima pak dosáhl další sokolík Jiří Zeman, jenž se připravuje pod vedením kouče Aleše Dudy.

„Myslím si, že v této disciplíně nás čeká opravdu zajímavý souboj. Hned pět trojskokanů má letos skočeno přes patnáct metrů. Bude to hodně vyrovnané," prognózoval průběh mistrovství jeden z trenérů Sokola Jan Škrabal.

Pod jeho taktovkou pro změnu trénuje půlkařka Vendula Hluchá. Ta má v držení druhý nejlepší tabulkový čas 2:08,65 min z Vídně a ve třiadvacetičlenném startovním poli bude bezesporu patřit k nejžhavějším favoritkám. Na osmistovce se představí také její další dvě oddílové kolegyně Markéta Vavrečková s Barborou Lampovou.

Tyčka ve znamení Opavanů

Výbornou výchozí pozici nemají jen opavští trojskokani, ale i trojskokanka Petra Harasimová, jež se navíc představí na šedesátce překážek. Tabulkově první Dominika Horniaková sice má před nejbližšími pronásledovatelkami náskok sedmdesáti a více centimetrů, atletku kouče Luboše Kummera ovšem výkon 11,87 m řadí mezi nejlepší.

„Hned sedm trojskokanek je napěchováno mezi 11,70 až 11,90 m. Rozdíl činí nějakých dvacet centimetrů. To znamená, že kterákoliv z nich může skončit druhá, ale klidně i osmá. Horniaková se prozatím jeví poměrně suverénně," pokračoval dále Jan Škrabal.

Opomenout nesmíme ani tradičně silnou opavskou disciplínu, kterou je tyčka. Zde skoro určitě budou hrát prim odchovanci Sokola a bývalí svěřenci trenéra Jiřího Lesáka Jan Kudlička a Michal Balner. Ze současných opor opavského oddílu zmiňme šestého muže prozatímních tabulek Michala Stuchlíka se skočenými 472 cm a osmého Tomáše Veverku se 465 cm. Představit by se měl i další „Exopavák" Marek Lukáš.

Hala bude vyprodána

Na přesun do Prahy si pomalu zvyká také dálkař a sprinter v jedné osobě Jakub Rusek. Opora opavského juniorského družstva na Poháru mistrů evropských zemí v Istanbulu bude startovat na hladké šedesátce, skoku dalekém a další sprinterské distanci, kterou se stane dvoustovka. Jedním ze startujících na dálce bude David Hájek.

Jestliže jsme zmínili účast Barbory Lampové na půlce, je třeba dodat, že její bratr Ondřej se představí na poloviční trati. Oběma sourozencům v republikových tabulkách aktuálně shodně patří sedmnácté místo. Vít Palzer se objeví v běhu na 1500 metrů, kde se představí rovněž bývalý atlet Sokola Jan Sýkora.

Momentálně nejlepší český mílař a rovněž odchovanec opavské atletiky Jakub Holuša mistrovství České republiky vynechává a šetří síly na březnový světový šampionát v americkém Portlandu.

Ve Vítkovicích nebude mít své závodníky pouze Sokol ale také Slezan Opava. Sprinter Vojtěch Kolarčík, kterého připravuje trenér Zbyněk Tesař, zaběhl hladkou šedesátku za 6,83 s, což ho řadí k tuzemské špičce na zmíněné distanci. Bez šancí není ani na dvoustovce, kde letos dokázal pokořit hranici 21,98 s.

V barvách Brna se v běhu na 800m představí i Tomáš Vystrk a David Tesař, jejichž výkony je opravňují myslet minimálně na finále. „Věřím, že nás čeká vynikající šampionát. Sám jsem zvědav hlavně na atmosféru. Pořadatelé už několik dní před mistrovstvím hlásili beznadějně vyprodáno," doplnil ještě Jan Škrabal.