Jednalo se o jeho první vítězství v sezoně a jak sám uvedl na svém oficiálním facebookovém profilu, forma před blížícím se halovým mistrovstvím Evropy, které se uskuteční v Praze, roste.

„Trošku jsme napálili začátek. Vodič zaběhl pod 26 sekund, Já měl 26,5 s., ale bylo nás hodně, tak to bylo třeba. Mně se podařilo i z tak rychlého začátku odpočinout a v poslední čtvrtce jsem měl hodně sil a všem utekl," napsal na Facebooku Jakub Holuša, jenž za dobrou práci neopomněl poděkovat vodiči Jakubu Ševčíkovi a poslal gratulaci také dalšímu Čechovi, který skončil na linecké patnáctistovce na bedně, Filipu Sasínkovi.

Časem 3:43,83 min. si zaběhl nový osobák a navíc změnil hodnotu národního juniorského maxima na této distanci.

Kudličkova pata 
se lepší

Dobré zprávy dorazily také z tyčkařského tábora pražské Dukly, kde dlouhodobě hraje prim bývalý atlet opavského Sokola Jan Kudlička. Majitel dvou bronzových medailí z loňského halového světového šampionátu a venkovního mistrovství Evropy v této sezoně ještě závod neabsolvoval. Na vině byla totiž poraněná pata.

Bolesti ho provázely od soustředění v Tenerife a v minulých dnech musel vyhledat pomoc českého fyzioterapeutického mága Pavla Koláře, jenž ho také dokázal dát dohromady.

„Opět na mě udělal kus práce a věřím, že vše už bude v pořádku. Po poslední návštěvě odcházím optimisticky naladěn a ujištěn, že to bude dobré. Sice jsem zrušil první letošní starty v Chotěbuzi a Potsdami, ale s výhledem březnového HME to byla správná volba," uvedl na své facebookové stránce Jan Kudlička.

První závod tak s největší pravděpodobností absolvuje v průběhu nadcházející soboty v Berlíně. O tři dny později by se měl zúčastnit také tyčky na mítinku v polské Lodži. „Aspoň letos nebudu přezávoděný a naopak budu natěšený na Prahu," dodal svěřenec trenéra Boleslava Patery.

Na závěr jen připomeňme, že další tyčkařský odchovanec Sokola Opava Michal Balner má limit pro nadcházející evropský šampionát už v kapse. Na nedávném podniku v Chotěbuzi se totiž přenesl přes laťku ve výšce 570 centimetrů.