Váček v dásni nebyl problém

V současnosti nejlepší český běžec na 1 500 metrů se ovšem musel poprat sám se sebou. Ještě před víkendovou patnáctistovkou absolvoval tři kilometry 
v Düsseldorfu a s časem 8:08,53 min. rozhodně nebyl spokojen. Vstup do halové sezony mu zkrátka nevyšel.

„Úplná katastrofa a možná i ostuda. Vůbec mi to nešlo. Už po čtvrtém kole jsem se začal trápit. Zatuhl jsem a nebyl schopný držet tempo," uvedl na svém facebookovém profilu Jakub Holuša. Zároveň doufal, že v Karlsruhe to bude lepší. A jeho tužby nakonec byly skutečně vyslyšeny. Poloviční trať dokázal zaběhnout za 3:41,62 min.

Podle jeho slov mohlo být i na víc, ale limit pro Prahu je 
v kapse, což je momentálně nejdůležitější. V dalším průběhu se tak nemusí bát toho, že by nominační kritéria honil na poslední chvíli a může závodit o poznání uvolněněji.

„Výkon nebyl tak ostudný jako 
v Düsseldorfu. Sice to ještě není ono a sobotní výkon nepatří k mým nejlepším, ale zajíci v pytli se budou počítat až první víkend v březnu," upozorňoval.

Jakub Holuša zároveň potvrdil, že je obrovský bojovník, který se vyrovná s každou překážkou. Častokrát i se zdravotními lapáliemi. Před víkendovým podnikem ho trápila nateklá dáseň. „Při přesunu do Karlsruhe jsem ve vlaku málem umřel bolestí. V hotelu jsem zjistil, že mám v dásni napuchlý váček plný krve, který se mi naštěstí podařilo prasknout a vytlačit.

No, bylo to nechutné, co vám budu povídat, ale aspoň ta největší bolest ustoupila. Pod prášky jsem mohl do závodu nastoupit. Za limit jsem rád. Jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí," napsal dále na svém profilu.

Limit skočil
z krátkého rozběhu

Na halový evropský šampionát v Praze se může těšit a s klidem připravovat také další odchovanec Sokola Opava Michal Balner. Limit splnil už na Přeboru Karlovarského kraje, jenže jeho skoky nemohly být vzaty v potaz, protože tyčka byla do programu této akce zařazena později než dva týdny předem.

Svěřenec trenéra Boleslava Patery 
z pražské Dukly ovšem nesmutnil dlouho. Odjel do německé Chotěbuzi a zdolal laťku ve výšce 565 centimetrů. Lepší než Balner byl pouze Rus Grypič. „Myslím si, že pokud bude mít formu a bude zdravý, může nějaké centimetry přidat. Má na to, aby pokořil 570. Mezi 570 až 580 cm se podle mého bude nacházet medaile," uvedl Balnerův bývalý trenér z opavského Sokola Jiří Lesák.

Tyčkař Michal Balner.

Na německém mítinku přitom pokusy absolvoval 
z krátkého rozběhu. V rozhovoru pro server atletika.cz připustil, že z toho dlouhého by chtěl jít až na republikovém šampionátu, který v hale na pražské Stromovce začíná 21. února.

Druhý elitní český tyčkař, jenž se atletickému řemeslu rovněž učil v opavském Sokole, Jan Kudlička, si dopřává krátkou závodní pauzu, jelikož doléčuje poraněnou patu.