Na svém skoro domácím podniku se odchovanec opavského Sokola postavil ke startu běhu na 1 000 metrů. Tento závod nabídl dramatický finiš. Atlet pražské Dukly nakonec cílem prolétl v čase 2:18,60 min. Na vítězného Keňana Kipkoecha ztratil pouhých devět setin sekundy.

Olympijský vítěz a světový rekordman na půlce David Rudisha obsadil až čtvrtou příčku.

„Druhé místo je dobré, vždyť jsem porazil Rudishu. Mohl jsem i vyhrát. Zaútočil jsem na poslední stovce, ale měl jsem začít dřív,“ komentoval svůj výkon Jakub Holuša.

Navázal tak na své skvělé představení z nedávného evropského šampionátu družstev ve francouzském Lille, kde předvedl jeden ze svých pověstných finišů, ovládl tříkilometrovou trať a pomohl České republice k celkovému osmému místu, díky němuž i nadále zůstává mezi elitou starého kontinentu.

Svěřenci trenéra Jiřího Sequenta se dařilo také předtím na Diamantové lize ve Stockolmu. I ve Švédsku skvěle zafinišoval a na patnáctistovce za 3:34,26 min z toho nakonec bylo vyrovnání druhého nejlepšího výkonu jeho kariéry. Navlas stejně totiž běžel před dvěma lety, shodou okolností rovněž ve Stockholmu. Letos to v tomto rychle rozběhnutém závodě stačilo na páté místo.