Medailové příčky byly ve městě nad Seinou o něco výše. A to i přesto, že domácí tyčkařský fenomén Renaud Lavillenie skočil stejnou výšku jako Kudlička. Pozdější vítěz Řek Filippidis zvládl 591 cm a druhý Thiago Braz 586 cm.

„Umístění sice nic moc, ale chytnul jsem dvě zbytečné opravy a tohle je výsledek. Každopádně po „vyčerpávající" Pražské tyčce to hodnotím kladně. Další závod bude 11. července v Rottach Egernu. Tak snad konečně prodám, na co mám," uvedl na svém oficiálním facebookovém profilu Jan Kudlička.

A právě zmíněná Pražská tyčka byla letos zajímavější a také vyhecovanější než kdy jindy. Michal Balner totiž v předchozím týdnu skočil v Baku nový český rekord o hodnotě 582 cm, o nějž dlouhodobě usiluje právě Kudlička.

Podnik, jenž se tentokrát nekonal jako obvykle na Václavském náměstí ale u Rudolfina, byl dalším mítinkem, kde byla šance národní maximum posunout výše. Letos navíc bylo vše regulérní, jelikož rozběh byl v rovině a výsledky tedy mohly být uznány jako oficiální.

Výkonem 575 cm zvítězil Jan Kudlička, druhé místo zbylo právě na Balnera za 565 cm. Oba se pokoušeli zdolat výšku 583 cm, tabulky se však nepřepisovaly. Ani jeden z nich se přes laťku nepřenesl.

„Nejde mi o umístění. Pro nás to je zkouška na vyšších výškách. Je dobře, že jsme si ji vyzkoušeli," vysvětloval v rozhovoru pro facebook České atletiky Michal Balner důvod, proč po zdolání 565 cm na rozdíl od Kudličky přešel rovnou na hodnotu 583 cm.