Svěřence trenéra Boleslava Patery přitom akce v Monte Carlu nezastihla v nejlepším rozpoložení. Podepsaly se na něm totiž zdravotní trable, které si přivezl z předchozí „Diamantovky“, kterou hostil marocký Rabat.

„Bojoval jsem s určitými střevními potížemi. Organismus to oslabilo a jsem moc rád, že v Monaku se mi dařilo vše skákat na první pokusy. Větší počet skoků by se mi asi absolvoval hůře,“ komentoval odchovanec Sokola Opava, který se nakonec přenesl přes laťku ve výšce 572 centimetrů.

Monackému závodu dominoval Polák Piotr Lisek. Ten zvládl 582 cm. Výšku o decimetr nižší překonalo celkem šest tyčkařů. Jan Kudlička měl ovšem stejně jako Francouz Menaldo čistý zápis. Český závodník třikrát ztroskotal až na 577 cm.

„Bylo v mých silách to zdolat, ale nakonec se to nepovedlo. Druhé místo ale i tak považuji za solidní úspěch. Konkurence tady byla velice dobrá,“ poznamenal ke složení startovní listiny Jan Kudlička, který si připsal cenné skalpy.

Až za ním třeba skončil tyčkařský fenomén z Francie Renaud Lavillenie, hvězdný Kanaďan Shawn Barber anebo loňský olympijský vítěz z Ria Thiago Braz. Rodák z Opavy byl rád, že mu konečně přálo počasí.

„Ve venkovní sezoně jsem šel nějaký sedmý nebo osmý závod. Dobré podmínky panovaly snad jen na Odložilovi. Republikový šampionát, mistrovství Evropy družstev, Paříž a mohl bych pokračovat. Na špatné podmínky jsem měl opravdovou smůlu,“ doplnil Jan Kudlička.