„Je to super úspěch, zasloužili jsme vyhrát," řekl David Tesař, který byl jedním z klíčových prvků opavského vítězství. Absolvoval totiž běh na 400 metrů, půlku a na obou distancích byl druhý. Navíc zvládl patnáctistovku i štafetu na 4 x 400 m.

„Podle představ mi nevyšlo asi nic, ale jsem spokojený s osmistovkou a čtvrtkou. Nebývá zvykem jít tolik běhů, je to dost náročné, ale věřil jsem si," uvedl nadějný atlet opavského Sokola. Ten na začátku sezony laboroval se zlomeninou nohy. „Byl jsem většinu roku zraněný, ale dokázal jsem se vrátit. Jsem rád, že jsem tady mohl být a klukům pomoct," přiznal student čtvrtého ročníku na opavském Mendelově gymnáziu.

„Je těžší skloubit atletiku a školu dohromady, ale peru se s tím, co nejlépe to jde. Rád bych se sportu věnoval i v rámci výšky," řekl ke svým studijním plánům Tesař, který v útlém věku začal s fotbalem, tři roky se věnoval judu a nakonec skončil u atletiky.

Junioři Opavy zvítězili historicky nejvyšším bodovým rozdílem nad druhou pražskou Slavií. „V závěru už to bylo uvolněné. Užívali jsme si to, bylo to fajn," pousmál se opavský běžec. Opavští atletičtí trenéři v čele s vedoucím družstva Janem Škrabalem se podle nepsaných tradic ocitli v rámci vítězných radovánek ve vodním příkopu.

„To k tomu patří, navíc jsme jim tam přidali trochu ledu," uzavřel v dobrém rozmaru David Tesař.

Jan Šimek