Pak se ale opavský oštěpař Dominik Sokola, původem z Kroměříže, dal dohromady a na republikovém šampionátu družstev famózním výkonem zvítězil, když si vylepšil svůj osobní rekord o téměř sedm metrů!

„Bylo to dobré, házelo se mi fakt dobře," rozdával Dominik Sokola úsměvy ještě před slavnostním vyhlášením výsledků. Ten se prezentoval parádním výkonem v hodnotě 65,79 metrů, díky kterému s velkým náskokem zvítězil.

„Je to paráda, o šest a půl metru jsem si zlepšil osobák! Vůbec jsem to nečekal, ale povedlo se," radoval se atlet původem z Kroměříže, který v opavském Sokole hostuje. „V Opavě trénuji druhý, maximálně třetí rok. Jsem tady spokojený, mám kolem sebe super lidi, tvoříme dobrý tým. Za Opavu se mi háže krásně," přiznal Sokola.

Před sobotním republikovým šampionátem slíbil vedoucímu juniorského družstva Janu Škrabalovi dobrý výsledek a nezklamal. „Vezl mě na večeři a slíbil jsem mu, že zamakám," pousmál se silový typ oštěpaře, jehož vzorem je Němec Matthias de Zordo.

Úvod sezony přitom nebyl ze strany mladého atleta úplně povedený. „Zranil jsem se, měl jsem zánět úponu tricepsu, takže jsem vynechal pár závodů. Zapracoval jsem ale na technice," prozradil student kroměřížského gymnázia.

Jaký je nejbližší program talentovaného oštěpaře? „Čeká nás soustředění a chtěl bych brzy začít házet sedmdesát metrů, abych se podíval na Evropu," řekl Sokola a dodal: „Těším se i na Pohár mistrů, na který ještě přitrénuju."

Jan Šimek