Nad závoděním ale hůl neláme a stále má chuť dokázat něco velkého. Do skákání se zase pomalu dostávál, zúčastnil se několika českých mítinků, ale limit 572 centimetrů na olympijské hry v Londýně odolal. Nejvíce se mu dařilo na tradiční Pražské tyčce, kde skončil druhý výkonem 566 cm hned za svým parťákem Janem Kudličkou jen kvůli horším pokusům.

Tehdy do olympiády zbývaly zhruba dva týdny, ale kýžených šest centimetrů Michal Balner nepřidal, a tak se po konci OH zastavil alespoň na skok domů do Opavy. „Sezona mi bohužel nevyšla podle plánu a přes olympiádu jsem nic nedělal. Jen jsem se na ni koukal v televizi a šetřil se tady na opavský mítink. Jsem moc rád, že jsem si tady mohl zaskákat," rozhlédl se kolem sebe Michal Balner, který na open air Memoriálu dr. Lesáka v Opavě nechyběl ani minulý rok, ale tehdy mu společnost dělaly místo tyčí berle.

Letos skolil laťku ve výšce 545 cm a vybojoval druhé místo. „Na skákání na Dolňáku jsem se moc těšil už minulý rok, ale bohužel jsem měl už od zimy, kdy mi praskla tyčka, zdravotní potíže. V létě jsem si pak zranil nohu a na závod koukal jen o berlích z lavičky," zavzpomínal rodák z Milostovic. Ten se v současné době pokouší o restart kariéry a znovu by rád čeřil vody mezi tyčkařskou špičkou. Problémem ale mohou být jeho zdravotní trable.

„Mám zdravotní potíže, které už asi nikdy nebudou úplně v pořádku. Nicméně tento rok zatím tělo drží, takže uvidím. Teď na konci sezony jsem stále na kratších tyčích a kratších rozbězích, takže to furt není ono," kroutil hlavou svěřenec Boleslava Patery. Vzdát se ale určitě nehodlá. „Doufám, že v tyčce ještě něčeho dosáhnu. Jak říkáme my tyčkaři, tyčku nad svou kariérou ještě nelámu a společně s trenérem zkusíme něco vymyslet na příští rok," vzhlížel s nadějí do budoucnosti devětadvacetiletý závodník pražské Dukly, jehož nyní čeká dovolená.

„Víceméně už letos končím. V září mě čeká ještě mítink v Plzni a možná budu startovat v nějakém kole extraligy. Každopádně chci odjet na dovolenou a trochu vypustit. Pak se ale tréninky rozběhnou zase nanovo," uzavřel odchovanec opavského Sokola Michal Balner.

Jan Šimek