Zřejmě největšího úspěchu dosáhli absolventi Englišky u trenéra Jaromíra Korbela výškař Jiří Zeman (206 cm) pod vedením kouče Dudy a svěřenec Luboše Kummera dálkař Jakub Rusek (728 cm), kteří se zúčastnili mistrovství světa do 17 let. Oba sice nepostoupili do užšího finále, ale už samotná účast na šampionátu je řadí do světové špičky ve své kategorii.

Do juniorské reprezentace se skvělými výkony probojoval Albert Holibka v běhu na 400 metrů (tr. Augustin Válek) a Barbora Blahutová pod vedením kouče Jana Škrabala, jež závodí na 3000 metrech. V dorosteneckém národním týmu boduje ve výšce a trojskoku výše zmíněný Jiří Zeman společně s Jakubem Ruskem a Matějem Beňovičem (2000 m překážek), kterého připravuje trenér Ladislav Král.

Zástupci Sokola přivezli rovných třicet medailí z MČR a získali 76 finálových umístění do osmého místa. Nejúspěšnějším medailistou byl dorostenec Jiří Zeman, který dosáhl na pět medailí (2-1-2). Ty získal v dálce, výšce a trojskoku.

O jednu medaili méně má na svém kontě Albert Holibka (2-1-1), jenž bodoval na tratích 200 a 400 m mezi juniory. Tři cenné kovy si na krk pověsil dálkař Jakub Rusek (1-1-1) a běžkyně Barbora Blahutová (1-1-1), mj. juniorská vítězka běchovického běhu.

Tři medaile získal i starší žák Adam Smolka (0-1-2) v běhu na 60 a 100 m překážek a štafetě 3 x 300 m pod vedením kouče Korbela. Pro stříbro ve výšce si doskákal další svěřenec trenéra Korbela, starší žák Tomáš Čermák, tři bronzy bral Vít Palzer (800 m a 4 x 400 m) mezi dorostenci (trenér Král), dvě bronzové pak získala Eliška Vinárková ve vrhu koulí (tr. Lindovský) a Matěj Beňovič (2000 m a 4 x 400 m) kouče Krále, oba v kategorii dorostu.

Bronzoví byli také Kummerovci, Lukáš Kunc v trojskoku a Jiří Klepek v dálce na MČR do 22 let. Uspěl také junior Martin Hlaváček, jenž byl třetí v běhu na 3000 m překážek (tr. Král) a dorostenka Veronika Dostálová (100 m překážek) kouče Baroně. Třetí skončily dvě štafety, dorostenecká na 4 x 400 m ve složení (V. Palzer, M. Beňovič, J. Turek, D. Král) a na 3 x 300 m (A. Smolka, D. Čermín, F. Kaštovský).

Skvělé byly také výsledky Sokola v týmových soutěžích. Družstvo mužů trenéra Lesáka skončilo druhé v 1. národní lize, ženy ve stejné soutěži obsadily třetí místo (tr. Gellnerová). Dorostenci Sokola pod vedením trenéra Korbela byli nejlepší v republice, junioři byli pátí (tr. Škrabal) a mladší žáci (tr. Korbel) ovládli nejvyšší soutěž mistrovství Moravy a Slezska a mladší žákyně byly třetí (tr. Škrabal).

Sokol také uspořádal více než padesát atletických akcí. Mezi ty největší můžeme řadit Opavskou míli (běh centrem Opavy), Memoriál MUDr. Lesáka ve skoku o tyči na Dolním náměstí, 63. ročník Velké ceny Opavy v hodu oštěpem, 41. ročník Slezské laťky, mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva, finále Poháru rozhlasu nebo finále Moravy a Slezska v atletickém čtyřboji.