Soutěž je určena pro badmintonisty starší osmnácti let a její zajímavostí je, že své spoluhráče je možno během ligy libovolně střídat. Pár však musí být vždy smíšený. „Podle výsledků jednotlivých kol pak bude sestavován žebříček, ve kterém budou figurovat jednotlivci,“ uvedl dále Pavel Hromada.

„Vítěz každého kola si odnese malou trofej. Ten, kdo vyhraje celou ligu, pak dostane velký pohár BaLiMi. První tři hráči si navíc rozdělí tzv. Měšec BaLiMi,“ osvětlil hlavní pořadatel a pokračoval: „Soutěž se bude odehrávat v prostorách Tenis centra v Opavě na Palhanci, kde naleznou hráči nejen sportovní zázemí, ale také se zde mohou najíst a občerstvit.“

BaLiMi se bude konat jednou měsíčně vždy v sobotu. Zahajovací kolo ligy se uskuteční 19. června od čtvrt na devět dopoledne. „Badminton je v poslední době čím dál populárnější. Chceme tímto turnajem podpořit další rozvoj tohoto sportu i mezi amatérskými hráči.

Věřím, že BaLiMi se nastálo usadí ve sportovním kalendáři a že rozhodně nezůstane jen u tohoto prvního ročníku, ale založíme novou tradici,“ uzavřel hlavní organizátor Pavel Hromada.

Bližší informace můžete získat na webových stránkách www.badmixopava.wbs.cz.

Pavel Habram