Jasný průběh od začátku až do konce asi nikdo nečekal, hrálo se o třetí místo, nicméně na palubovce existoval jen jeden tým, a tím byla Opava. Její strategie vycházela z agresivní obrany a rychlého přechodu do útoku.

„Soupeře jsme přehráli na doskoku, ačkoliv jsme nastoupili pouze s jedním klasickým pivotem,“ řekl hrající kouč Basketu Michal Štěrba. Domácí již v 17. minutě vedli o dvacet bodů a nikdo o jejich vítězství nepochyboval.

„Na soupeře jsme se dobře připravovali celý týden a výborně jsme pokryli jejich nejlepší střelce“ popsal hlavní důvod výhry a nízkého skóre soupeře Štěrba, který sám zaznamenal čtrnáct bodů. Skoro celou poslední čtvrtinu si v domácím dresu zahráli i hráči z lavičky, kteří nedostávají tolik prostoru.

„Jsem velmi rád, že jsme k utkání přistoupili zodpovědně i přes vysoký rozdíl ve skóre a mohli sbírat cenné zkušenosti a minuty i ostatní hráči,“ doplnil hrající kouč.

Nyní mají štěrbovci před sebou přípravný duel s opavským céčkem a pak zápas roku s vedoucím Labradorem Ostrava, v jehož kádru je i Ludvík Magnusek, basketbalista se zkušenostmi z Mattonky.

Basket Opava 2010 – Restart Havířov 85:59 (23:12, 44:26, 66:43)
Body: Vágner 16, Remeš 16, Vimmer 14, Štěrba 14, Kukol 13, Vavrečka 5, Konečný 4, Burda 3 – Pravda 12, Khýr 11, Križan 8, Pilipčinec 7, M. Malík Michal 7, J. Malík 5, Lobělka 4, Stebel 3, Šimko 2. Rozhodčí: Čarnecký, Opršal. Chyby: 24:22. TH: 23/14:26/16. Trojky: 5:3