Pokud i tam uspějí, mohou ve velkém finále narazit klidně na opavské áčko.

Čtvrteční duel se hrál v Turnově a na oba týmy čekalo bouřlivé prostředí. „Hala s kapacitou okolo 150 diváků byla vyprodána, a to nám vyhovovalo,“ usmíval se po utkání trenér Opavy Petr Czudek. „Vybičovalo nás to k výbornému výkonu,“ doplnil opavský kouč.

Slezané od prvních minut na palubovce jasně kralovali. „Naše hra byla postavena na dobré obraně. V první čtvrtině jsme obdrželi jen deset bodů,“ popisoval zápas trenér Czudek. „Během první půle jsme místy vedli až o dvacet bodů. Soupeř se k nám za celé utkání přiblížil maximálně na čtrnáctibodový rozdíl,“ podotkl trenér opavských mladíků.

Do semifinálového duelu zasáhli na obou stranách také pendlující hráči, výhoda to ale byla tentokrát pouze pro Opavu: „Cvek, Strnisko i Vaňák jsou sice pendli, ale bereme je jako hráče béčka, jejich souhra s námi je na výborné úrovni.

Soupeř byl také posílen o pendlující hráče, ale vázla mu souhra. Někteří hráči jako by hráli proti všem. Z naší strany to byl nejlepší výkon sezony.“

Opavské rezervě stačí porazit druhého semifinalistu, doma přivítá Spartu nebo Ústí nad Labem. "Postup do final-eight je blízko, my se teď ale musíme soustředit na Zlín, kterému máme co oplácet. Na jeho palubovce jsme prohráli,“ zavzpomínal Czudek a upozornil:

„Jsou sice v tabulce pod námi, ale mají dvě utkání k dobru. Kvalitativně jsou přibližně na naší úrovni."

Sobotní ligový duel se Zlínem má úvodní rozskok v 15 hodin. „Hrajeme předzápas áčka, rádi uvidíme všechny fanoušky před duelem prvního celku s Nymburkem také na našem utkání. Diváci se mohou těšit na agresivní basketbal dvou obdobně silných celků, kluci by si dobrou kulisu za dnešní výkon zasloužili," pozval basketbalové příznivce do haly Czudek.

Kondoři Liberec – BK Opava B 69:93 (10:20, 27:42, 45:63)
Body Opavy: Cvek 18, Vaňák 13, Hutňan 12, Ihring Michal 11, Filip 10, Strnisko 6, Binar 5, Kopf 4, Klečka 4, Ihring Dominik 3, Dihel Jiří 2. Fauly: 28:29. TH: 33/19:29/19. Trojky: 4:6.