Děčín prohrál s obhájcem trofeje 67:82 a v sobotním utkání o bronz si to rozdá s Prostějovem, Nymburk ve finále vyzve Nový Jičín.

„Prohráli jsme, takže úplně spokojeni být nemůžeme, ale odehráli jsme dobré utkání. Odvedli jsme dobrý výkon, škoda těch zahozených šancí,“ řekl kapitán Děčína Jakub Houška. „Teď chceme získat bronz.“

Tým ze severu vedl 9:2, pak ale Nymburk přitvrdil, pět minut nepovolil svému soupeři skórovat a vývoj skóre otočil až na rozdíl patnácti bodů. Přesto se Děčínští do zápasu těsně před koncem poločasu vrátili, když snížili na 32:40. Zkušenější hráči Nymburka však pak už soupeře nepustili ani na dostřel.

Nymburk – Děčín 82:67 (20:14, 40:32, 56:46)
Nejvíce bodů: Nissim 17, Simmons 15, Stimac 11 – Sanders 15, Hatcher 14, P. Houška 12. Trojky: 8:3. TH: 22/29 – 8/13. Fauly: 21:24