Slezané s přehledem zvládli první čtvrtinu zápasu s Jindřichovým Hradcem a ani v dalším průběhu nedali notně oslabenému soupeři šanci. Jindřichův Hradec přijel do Slezska pouze v sedmi lidech, bez pendlů, a to bylo zákonitě znát.

Svěřenci Petra Czudka vedli brzy 9:0 a celou první čtvrtinu vyhráli 24:7. „Pohárový zápas po víkendovém dvojkole byl třetím ve čtyřech dnech. Nemuseli jsme však cestovat, byla to určitá zkouška odolnosti našich hráčů,“ podotkl trenér Opavy Petr Czudek a pokračoval:

„K utkání jsme přistoupili zodpovědně, hlavně v obraně jsme hráli dobře. Svědčí o tom 39 obdržených bodů.“

Domácím se však ve druhé desetiminutovce přestala dařit střelba, během šesti minut dali pouze jeden koš a do poločasu to bylo jen o deset bodů 32:22.

Trenér Czudek to komentoval slovy: „Hlavně druhá čtvrtina nám nevyšla podle našich představ, útok nám haproval. Bylo to určitým uspokojením z náskoku, také jsme se neuměli trefit za tři body.“ P

o přestávce začala Opava hrát opět svoji hru, a obrat se tak nekonal. „Možná jsem i trochu rád, že rozdíl nebyl v průběhu zápasu tak velký, takže jsme museli stále hrát naplno. Je to pro nás zkušenost a plus do dalších ligových bojů,“ uzavřel Czudek.

BK Opava B - Jindřichův Hradec 63:39 (24:7, 32:22, 50:30)
Body Opavy: Cvek 21, Vaňák 9, Strnisko 8, Ihring Michal 7, Ihring Dominik 6, Dihel Robert 5, Kufa 5, Binar 2. Fauly: 14:14. TH: 9/5:10/6.