Ve 3. kole poháru porazili na domácí palubovce basketbalisté prvoligové Opavy účastníka nejvyšší soutěže z Kolína v poměru 70:62, a postoupili tak do dalšího kola. Domácí se svého soupeře nezalekli a utkání začali velmi z ostra. Vytvořili si hned v úvodu několikabodový náskok a ten si velmi dobrou hrou udržovali.

První koš utkání dal až ve 2. minutě opavský Pumprla. Stejný hráč se poté do zakončení protáhl ještě jednou a domácí vedli již 4:0. V 5. minutě zkusil za tři body vystřelit Hutňan, jenž ale nezacílil přesně. Trenér hostí poté na palubovku poslal dalšího amerického hráče, kterým byl Mc-Coy. Ten o sobě dával svou agresivní hrou vědět. V 6. minutě snižoval pohyblivý Američan na 5:8 z pohledu Kolína. Důležité momenty se na palubovce odehrály v 8. minutě. Nejdříve se pod košem prosadil Pumprla, po jehož střele svítil na ukazateli skóre stav 14:9. Slezané poté ubránili protiútok Kolína a vyrazili rychle kupředu. Po pěkné kombinaci se v koncovce prosadil Čarnecký, jenž zvyšoval na 17:11.

To byl také konečný stav po prvním hracím období. V 18. minutě začal o sobě dávat vědět kolínský Šebek, jenž přišel na palubovku až v průběhu druhého hracího období. Právě tento hráč se staral o většinu střeleckých příspěvků hostí. Kolín na konci této části hry zabojoval a do šaten šla obě mužstva za stavu 35:30 ve prospěch domácích.

Ve 28. minutě házel po faulu dva trestné hody Dygrýn. Úspěšný byl ale pouze jednou. Po třetím hracím období vedli domácí 56:49, a zápas tak sliboval dramatickou podívanou až do závěrečného hvizdu. Ve 34. minutě se pod košem uvolnil Kuffa, který neomylně zavěsil. Ve 35. minutě zafungovala spolupráce mezi Čarneckým a Hutňanem. Druhý jmenovaný zvýšil vedení domácích na 64:56.

Rozhodující náskok si Opava vypracovala ve 38. minutě. To nejdříve proměnil jeden trestný hod Čarnecký a vzápětí se pod košem prosadil Pumprla. McCoy jej při průniku pod koš fauloval, a protože se jednalo o jeho pátou chybu, zápas pro něj skončil. Konečný výsledek 70:62 dává domácím jistotu postupu do dalšího kola. Opava se tak může těšit na dalšího ligového soupeře, který se pokusí přerušit její vítěznou sérii.

Body v zápase: Čarnecký 16, Czudek 13, Pumprla 11, Dygrýn 10, Kratochvíl 8, Hutňan 6, La Rosa 2, Kuffa 2, Remeš 2 - Šebek 18, Harrison 14, McCoy 11, Velenský 6, Kiršbaum 4, Vorlíček 3, Řeřábek 3, Vrchota 2, Krátký 1 Diváků: 350