Domácí utkání vyhráli naprosto zaslouženě, když od úvodních minut až do samého závěru zápasu vedli. V 5. minutě se přesto ještě hosté dostali do vedení, a to v poměru 5:6, když po přihrávce Kuffy prošel pod koš odvážným průnikem Hutňan a nemýlil se. V 6. minutě následovala další povedená kombinace hostí, na jejímž konci byl Kratochvíl. Domácí vycítili šanci a udeřili. V rychlém sledu zaznamenali dva tříbodové koše a dostali se do vedení 17:14. Hosté byli očividně rozhozeni, což dokládá chyba zkušeného rozehrávače Czudka, který ztratil na vlastní polovině míč a nabídl hostům zadarmo další koš.

Po prvním hracím období nakonec vedla Ostrava v poměru 23:14. Ve druhé části hry se snažili hosté smazat bodovou ztrátu, ale neměli tentokráte svůj den. Ve 14. minutě se trefil La Rosa, který snižoval na 31:20. V 18. minutě snížil střelou přes hlavu s vypršením časového limitu Kratochvíl. Ve 40. minutě se hosté dopustili úmyslného faulu, který jej opět srazil do kolen. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 42:27 ve prospěch domácích, kteří převyšovali svého soupeře nadšením a bojovností.

Také po změně stran tahali hosté za kratší konec. Ve 23. minutě střílel dobře hrající Hutňan za tři body a upravil na 46:32. Ve 28. minutě přišla další chvíle Hutňana, který zacílil opět z poměrně veliké dálky a nemýlil se. Ani to však příliš nepomohlo a po třetím hracím období byl stav 59:47 pro domácí. Poslední část hry rovněž nepřinesla ze strany Opavy tolik očekávaný obrat. Ve 33. minutě se uvolnil pod košem Hutňan a upravil na 62:51. Závěr utkání již Ostravané proměnili v exhibici, kterou bavili tu část publika, která jim byla nakloněna. Minutu před koncem přidal ještě další úspěšný tříbodový koš Smažák.

Domácí tak nakonec slavili zcela po právu poněkud překvapivé vítězství nad doposud neporaženou Opavou v poměru 91:72. „Spokojen dnes rozhodně nejsem, neboť ani nemám s čím. Obdrželi jsme v zápase jednadevadesát bodů, i když jsme na střelbu některých domácích hráčů upozorňovali. V útoku jsme nehráli kolektivně, ale naopak bych řekl, že hráči dnes byli sobečtí a snažili se hrát sami. Některá utkání jsme v minulosti i přes nepříznivý vývoj uhráli vůlí a bojovností, ale dnes tomu tak nebylo. Vázla komunikace mezi hráči. Předvedli jsme špatný přístup a styl hry. Náš výkon byl po víkendu jako den a noc,“ zlobil se po zápase trenér Opavy David Klapetek, na kterém bylo patrné veliké zklamání.

VŠB Ostrava – BK Opava 91:72 (23:14, 42:27, 59:47) Body: Palyza 27, Smažák 18, Marek 15, Šiřina 13, Maděra 12, Kresta 3, Lukenda 2, Procházka 1 – Hutňan 35, Pumprla 10, La Rosa 9, Kratochvíl 7, Czudek 6, Remeš 5, Dygrýn 1. Diváci: 100.