Slezany čeká nejdříve výjezd na jih Čech, kde odehrají duel s Jindřichovým Hradcem. „Jindřichův Hradec má specifický tým. Jeho hra je založena na šesti pendlujících hráčích z první ligy. Otázkou ale je, kolik jich do zápasu nastoupí,“ začal s rozborem víkendových soupeřů opavský trenér David Klapetek a dodal: „Sázejí hodně na Kočvaru a také Procházku s Holandou.“

I tak je ale Opava velkým favoritem. „Věřím, že budeme úspěšní,“ doufá Klapetek. Jeho tým v posledním kole utrpěl porážku na palubovce VŠB Ostrava. „Kluci byli z té porážky hodně nervózní, chvíli to bylo znát i na tréninku,“ přiznal trenér. „Dostali jsme se z toho, což bychom měli dokázat o víkendu,“ doplnil Klapetek. V neděli pak hrají Opavští v Brně. Loni ještě ligový tým Houserů se krčí na samém chvostu tabulky.

„Nějak se z toho sestupu ještě nevzpamatovali. Sice jen jednou vyhráli, ale na druhou stranu nemají proti nám co ztratit a takové zápasy jsou vždycky těžké,“ ví dobře trenér opavských basketbalistů. Sobotní zápas v Jindřichově Hradci má začátek v 18.30, nedělní brněnský v 11.30.