Opava vers. Pardubice 66:75 (17:21, 34:38, 50:55)

Vstup do utkání měli lépe Opavští, kteří po čtyřech minutách hry po koši Dygrýna vedli 10:7. Pardubičtí ale dokázali výsledek během prvního hracího období otočit. Sanders byl při úspěšném pokusu faulován a po následném trestném hodu vedl tým z města perníku 11:12. Slezané ale svého soka do žádného většího trháku nepustili, stále drželi kontakt a po první čtvrtině prohrávali 17:21.

Také druhá čtvrtina nabídla slušně zaplněné hale zajímavý basketbal. Ve 14. minutě se pod košem uvolnil La Rosa a domácí se dotáhli na rozdíl tří bodů – 24:27. Jenomže o pár chvilek později přišla trojka Novotného a Východočeši odskočili na 26:33. Před přestávkou ovšem přišla tříbodová odpověď z Pumprlovy ruky – 31:36. Svého spoluhráče napodobil i Dygrýn a do šaten se šlo za stavu 34:38. Také ve druhém poločase vyrovnaného střetnutí se bylo na co dívat. Ve 23. minutě se z tříbodové hranice znovu prosadil agilní Dygrýn, a nechával tak Opavské stále ve hře. Klapetkovu souboru se dokonce podařilo vyrovnat, když proměnil šestku Pumprla, a o chvíli později se individuálně prosadil Czudek – 46:46.

Favorit z Pardubic si přesto vybojoval před čtvrtou částí pětibodový náskok po trefách Phillipse a Přibyla. Ve 32. minutě fauloval při tříbodovém pokusu Novotného Pumprla. Z následných šestek byl stoprocentně úspěšný a Pardubičtí šli do osmibodového trháku 52:60. Jeden z klíčových okamžiků zápasu přišel ve 33. minutě, kdy se vyfauloval domácí rozehrávač Czudek. I tak se domácí stále drželi ve hře. Východočeši si ale nakonec vítězství a postup do další fáze vzít nenechali.

„Opava hrála velmi dobře a dělala nám v průběhu zápasu problémy,“ přiznal hostující kouč Ivan Vojtko a pokračoval: „Potíže jsme měli především pod koši, když jsme vůbec nedoskakovali.“ Na domácí straně i přes porážku panovala spokojenost: „Se soupeřem se nám podařilo ve vyrovnaném zápase držet krok až do konce.Vzávěru rozhodly zkušenosti soupeře,“ řekl domácí trenér David Klapetek.

Body: Pumprla 24, Dygrýn 16, Čarnecký 9, Czudek 7, La Rosa 6, Kratochvíl 2, Remeš 2 – Novotný 27, Phillips 13, Přibyl 9, Williams 8, Sanders 6, Stavropoulos 5, Svitek 4, Jelínek 3. Rozhodčí: Holubek, Janovský. Fauly: 17:15. Pět chyb: 33. Czudek, 38. Dygrýn – 39. Novotný. Diváci: 666.