V sobotním duelu na Slezany čekal nováček první ligy z Benešova. Ten se držel zhruba polovinu utkání, ale nakonec převládly zkušenosti hostí a soupeř odešel poražen. V nedělním dopoledni pak svěřenci trenéra Klapetka pohřbili černou můru jménem Sokol pražský a vrátili mu jeho loňské porážky ze základní části.

BC Benešov vers. BK Opava 61:84 (14:23, 32:37, 52:59)

Hosté šli hned od úvodu utkání do vedení a udržovali si několikabodový náskok. Domácí však byli velmi nepříjemným a houževnatým soupeřem, který těžil z výhody vlastní haly. Po prvním hracím období vedla Opava v poměru 14:23 a kontrolovala i nadále vývoj hry, když dobrý výkon předváděli hosté především v obraně. V polovině zápasu hosté vedli 32:37.

Po přestávce si i nadále udržovala Opava vedení a úspěšně odolávala zvýšenému tlaku domácích. Ti neměli na rozdíl od Opavy tak širokou lavičku, a proto začali v průběhu třetího hracího období postupně fyzicky odpadat. Stav před poslední částí hry byl 52:59 ve prospěch svěřenců trenéra Klapetka. Poslední hrací období jasně ukázalo, kdo je na palubovce pánem. „Projevily se naplno naše větší zkušenosti a také kvalita týmu, která byla na naší straně určitě vyšší než u našeho soupeře. Zápas jsme již dotáhli do vítězného konce,“ podotkl k utkání trenér Opavy David Klapetek.

Sokol pražský vers. BK Opava 57:84 (17:16, 25:34, 37:64)

V prvním hracím období ještě drželi domácí, jejichž řady vyztužil před sezonou rozehrávač Václav Hrubý, krok, a obě mužstva se tak přetahovala o vedení. To po skončení první čtvrtiny drželi domácí, když vedli v poměru 17:16. „Do poločasu se jednalo o vyrovnané utkání, které se divákům muselo líbit. V polovině zápasu jsme vedli o devět bodů a měli utkání pod kontrolou,“ podotkl manažer Opavy Dušan Štěnička. Poté se již však začali více prosazovat svěřenci trenéra Klapetka a postupně převzali otěže zápasu do svých rukou. „Ve třetím hracím období jsme již soupeře přehrávali. Bylo to dáno tím, že náš rozehrávač Czudek vymazal z palubovky jejich rozehrávače Hrubého. Byl pohyblivější a rychlejší než protivník,“ všiml si rozdílu ve hře dvou bývalých reprezentantů Štěnička.

Definitivní rozluštění tajenky duelu přišlo ve třetím hracím období, ve kterém hosté povolili Sokolu výbornou obranou vstřelit pouhých dvanáct bodů. Naopak sami jich svému protivníkovi nasázeli rovnou třicítku a před poslední částí hry vedli hosté v poměru 37:64. „V posledním hracím období se již jednalo o jednoznačnou záležitost. V nedělním zápase jsme podali lepší výkon než v sobotu a po zásluze jsme zvítězili. Zatímco my jsme hráli velmi dobře v obraně, domácí měli velmi špatnou střelbu,“ pokračoval Štěnička. Zkušeným výkonem si již Opava své vítězství pohlídala.