Opavští začali dobře a ve druhé čtvrtině si vypracovali až dvanáctibodový náskok 48:36. Brzy bylo ještě veseleji, kdy Mičůnek navýšil vedení svých barev na patnáct bodů. Zdálo se, že Opava kráčí za pohodovým vítězstvím. Nestalo se. Hanáci totiž z náskoku začali ukrajovat.

Navíc šest minut před koncem popáté fauloval Hutňan a zápas pro něj skončil. V dramatické koncovce poslal Olomouc do vedení 76:73 Harčár, chvíli na to vedli Opavští a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Závěr nakonec režíroval hostující Mičunek, který dobře pracoval pod košem a čtyřmi body nasměroval svůj tým k cennému vítězství.

„V prvním poločase jsme chtěli hrát rychle a to se i dařilo, dávali jsme jednoduché koše. Bohužel ve třetí čtvrtině místo toho, abychom hráli v klidu, přišly individuální chyby hráčů. Tím jsme dali soupeři šanci stáhnout náš slušný náskok. V poslední čtvrtce to byl již spíše boj o každý míč, k tomu se přidaly naše mizerné trestné hody, ale zvládli jsme to," vydechl si jeden z opavských trenérů Kamil Ihring.

„Myslím, že hráči se nemusejí za nic stydět. Ve druhém poločase bojovali a šli za vítězstvím. Bohužel nám ta koncovka nevyšla, ale je to cesta, kterou bychom měli jít do dalších zápasů. Soutěž je vyrovnaná, a když ze sebe hráči vydají maximum, tak můžou vyhrát s každým soupeřem," hodnotil olomoucký trenér Michal Pekárek.

Olomouc - BK Opava B 81:83 (22:24, 36:48, 62:66)
Body: Sedlák 22, Harčár 21, Andres 18, Pekárek 8, Melski 6, Kozák a Vévoda 3 - Hutňan 20, Mičunek 14, J. Dihel 13, Palát 11, M. Ihring 9, Vlček 6, R. Dihel 3, D. Ihring 3, Branda a Matějka 2. Rozhodčí: Vyplel, Rektořík. Fauly: 25:21. TH: 20/16:32/17. Trojky: 5:2. Doskoky: 40:34

Béčko jde dál také v Českém poháru

Opavské béčko zajíždělo ve středu večer v rámci dalšího kola Českého poháru na palubovku mužstva BC Vysočina bez Hutňana a také Klečky, Vlčka či Paláta, kteří zůstali v Opavě s áčkem a naskočili do duelu s Brnem. I při absenci několika opor nečinili Jihlavané Slezanům nějaké zásadní problémy. Do sestavy zasáhlo několik dorostenců. Hodně vidět byl například Moninec.

V poločase svěřenci trenéra Petra Valečka vedli o sedmadvacet bodů a zdálo se být rozhodnuto. Během třetí desetiminutovky domácí sice začali trochu kousat, ale náskok opavské rezervy se neustále pohyboval okolo dvaceti bodů. Opava nakonec vyhrála 86:69.

„Soupeř nasadil do hry několik dorostenců a nekladl příliš velký odpor. Utkání se dohrálo v poklidném tempu," mínil kouč hostů Petr Valeček.

V dalším kole poháru se Opava venku střetne s dalším vysočinským týmem Žďárem nad Sázavou. Utkání se odehraje 4.12. A aby výjezdů směr Vysočina nebylo málo, tak už tuto neděli se Opavané vydávají do Jihlavy znovu. Tentokrát na utkání první ligy. Na jihlavské palubovce se začíná v 15.30.

BC Vysočina - BK Opava B 69:86 (12:22, 24:51, 45:68)
Body Opavy: J. Dihel 14, Strnisko, Matějka 13 Číha 17, Krajcigr 15, Knetl 11. Fauly: 17:20. TH: 25/15:19/13. Trojky: 8:7