Baráž o 1. ligu nezačala a ani nezačne. Aniž museli po vítězném play off s Karvinou hráči opavského béčka vyběhnout na palubovku, jsou již účastníky 1. ligy mužů ročníku 2013/14. Jak k tomu došlo?

Jak je již v našem basketbalu poslední sezony tradicí, plánování herních systémů a jejich rušení a nahrazování jinými je velmi časté. Stejně tak to dopadlo s baráží o 1. ligu. Původně ji mělo hrát 8 týmů, po odřeknutí některých celků 2. ligy 5, pak po jednom rozhodnutí STK ČBF jen 4 týmy, aby pak byla po dalším verdiktu STK ČBF baráž znovu rozlosována pro celky 3.

Ani to však nebyl konečný verdikt. Protože se rozhodlo o rozšíření nejvyšší soutěže, byla zrušena baráž o Mattoni NBL a ke stávajícím týmům „matonky" se přiřadil celek JBC Brno, letošní finalista 1. ligy, když druhý finalista Sokol Hradec Králové ani další prvoligové týmy neměly o postup zájem. Tím ovšem po rozšíření druhé nejvyšší soutěže z 12 opět na 14 celků pozbyla smyslu i baráž o 1. ligu, neboť na volná 3 místa jsou právě 3 adepti: Žďár nad Sázavou, BK Lions Jindřichův Hradec B a opavská rezerva.

-zk, rob-