„Je třeba vzít v potaz, že tým se formoval během rozehrané sezony, navíc mu chyběly větší zkušenosti. Hráči ale měli chuť a vůli na sobě pracovat, což se prokázalo v závěru sezony," řekl David Klapetek. Věkový průměr BK Opava byl 23 let.

Čtěte také: BK Opava posílil Ladislav Tóth

.Jakub Blažek (31 let)
„Jediný hráč se zkušenostmi. Splnil to, co se od něj očekávalo. Během sezony byl na něj spoleh."

Bruno Čelebija (24 let)
„Tohoto hráče kluci přijali mezi sebe nejlépe. Jenomže přišel k nám na pozici, na které v minulosti moc nehrál. Když se stal platným hráčem, na vlastní žádost skončil."

Jiří Dihel (24 let)
„Nedostal tolik příležitostí, protože na pozici pivotů byl přetlak. Přesto byl poctivý v tréninku.

Petr Dokoupil (23 let)
„Přišel jako posila z Prostějova, kde moc nehrál. Zprvu získával herní jistotu, s přibývajícími zápasy ale šla jeho výkonnost nahoru. Začal si více věřit, šla mu střelba a zařadil se mezi opory týmu, a to hlavně v závěru sezony."

.Maurizio Galata (19 let)
„Chvíli trvalo, než si zvykl na nové prostředí. Nebyl tolik vytížený, myslím si ale, že jeho čas ještě může přijít, pokud bude na sobě tvrdě pracovat."

Zrinko Gudelj (29 let)
„Ze všech tří cizinců byl na tom herně nejlépe. Jenomže vůbec nezapadl do kabiny."

Michal Ihring (21 let)
„Dobrými výkony v béčku si řekl o místo v prvním týmu, kde sbíral zkušenosti."

Radim Klečka (21 let)
„Radim je důkazem toho, že když člověk chce, může jít nahoru. Dá se říci, že z odloženého hráče se vypracoval na pozici prvního rozehrávače. Jeho chuť a vůle na sobě pracovat je velkým příslibem pro budoucnost. O tomto klukovi ještě uslyšíme."

.Milan Kolovrat (26 let)
„Typický cizinec, který hrál jenom na své statistiky. Paradoxně přínosem bylo jeho extrovertní chování, které někdy změnilo klima při zápase i tréninku."

Jan Kupčík (19 let)
„Chytrý a pracovitý hráč, který zatím příliš šancí nedostal."

Martin Miklóšik (26 let)
„Zprvu doplácel na to, že nebyl s týmem sehraný. Hráči nebyli zvyklí na jeho vysokou postavu. Nicméně v závěru sezony byl pro nás velmi důležitý, a to hlavně na doskoku."

Jakub Šiřina (24 let)
„Do sezony šel jako první rozehrávač, chvíli mu trvalo, než se s touto rolí ztotožnil. V baráži patřil k našim klíčovým hráčům. Byl schopen v kritických momentech vzít zodpovědnost na sebe."

.Petr Strnisko (22 let)
„První půlku sezony se hledal. Poté se ale rozehrál k solidním výkonům, pro mě byl příjemným překvapením. Je to typ hráče, který když si věří, je schopný odehrát velmi slušné zápasy."

Martin Vaňák (24 let)
„Asi se od něj čekalo více, ale mé očekávání splnil, určitě se bude zlepšovat."

Kryštof Vlček (20 let)
„Nedostal tolik příležitostí, jeho snaha je příslibem, vysoké křídlo se slušnou technikou se vždy hodí."

.