„Kooperativa NBL znovu začne kompletním devátým kolem 16. listopadu. Ještě před tímto termínem, pokud nám to bude umožněno, proběhnou dohrávky, tedy některé z 18 zápasů, jež nemohly být sehrány za prvních osm kol,“ řekl pro web www.nbl.cz šéf Asociace ligových klubů NBL Tomáš Kotrč.

Momentální plán je takový, že základní část, která čítá dvaadvacet kol by měla končit na přelomu únoru a března. „S kluby jsme diskutovali i náklady, možnosti a formy testování a samozřejmě trvanlivost PCR testů, případně použití jiných. Tady jsme stále v oblasti zjišťování informací,“ řekl ještě Kotrč.

Zejména s ohledem na finanční náročnost NBL bude preferovat 72hodinovou lhůtu platnosti PCR testů. „Dosud to byla zaběhlá lhůta. Její zkrácení by navíc zahltilo laboratoře a pro řadu sportů by to znamenalo zdvojnásobení nákladů na testování,“ uvedl Kotrč.

Kluby se ve čtvrtek také domluvily na sdílení nákladů na testy. „Kluby chápou, že nějaký díl bude i na nich, ale Asociace ligových klubů i Česká basketbalová federace jim chtějí výraznou měrou přispět,“ dodal předseda ALK.

Poté, co bylo umožněno trénovat v halách, opavský tým začal s přípravou. „Od středy jsme začali s tréninkem,“ konstatoval trenér BK Opava Petr Czudek.