Opavané odjeli k utkání v oslabené sestavě, chyběl zraněný Dragoun a také Kvapil s Brandou. Zápas začal ve vyrovnaném duchu. Klíčový moment duelu přišel ve druhé části druhého hracího období. Slezané ztráceli tři body, během čtyř minut ale vedli 37:29.

V jednu chvíli vedl favorit už o čtrnáct bodů, ovšem domácí necelých pět minut před koncem snížili na 64:69, naděje na zvrat ale vyhasly poté, co se dvakrát prosadil Jiří Dihel.

„Chtěli jsme původně hrát bez pendlů, ale zdravotní problémy měl Víťa Branda, takže Kryštof Vlček ochotně týmu pomohl. Zápas byl neurovnaný, s velkým množstvím chyb na obou stranách. My jsme hráli příliš složitě, ale od druhé čtvrtky jsme si udržovali vedení.

Škoda závěru, kdy domácí přitlačili a my udělali pár hloupých chyb, ale nakonec jsme výhru uhájili. Pozitivem je, že si všichni zahráli a nikdo se nezranil," okomentoval pro klubový web asistent trenéra Petra Valečka Kamil Ihring.

Opavu nyní čekají zápasy v nadstavbové skupině, do které postoupil Sokol Pražský, béčka USK Praha a Nymburku, Královští Sokoli a Basketbal Olomouc.

Sokol Šlapanice - BK Opava B 74:79 (18:18, 34:43, 49:60)
Body: Pavličík a Šír 15, Denk 14, Helekal 12, Rotrekl 9, Hilšer 8, Milčák 1 - Vlček 18, Jiří Dihel 12, Michal Ihring 9, Vícha 8, Mičunek 7, Moninec 6, Robert Dihel a Matějka 5, Dominik Ihring 4, Kukla 3, Šimon Kurečka 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Večeřa. Fauly: 15:30. TH: 22/37:7/11. Trojky: 2:6. Doskoky: 37:42