„Svatbu jsme si užili, všechno se povedlo, máme milion pozitivních ohlasů," usmíval se v neděli večer opavský rozehrávač, kterému byl za svědka jeho velký kamarád Michal Huf. Kristýně důležitý životní krok posvětila nejlepší kamarádka a spolužačka ze sportovního gymnázia Eva Šubčíková.

Svatební hostina pak proběhla v penzionu nacházejícím se ve Lhotce u Ostravy.

Na obřadu nechyběli ani Jakubovi spoluhráči v čele s trenérem Petrem Czudkem, manažerem Dušanem Štěničkou a masérem Petrem Kivorchianem, dále skalní fanoušci BK okolo Ivoše Harasima. Mezi gratulanty byl například i bývalý opavský rozehrávač Michal Čarnecký.

Po obřadu v kostele čekalo venku na novomanžele překvapení, jehož režisérem byl Petr Czudek ve spolupráci s Ivem Harasimem. Nevěstě bryskně navlékli na nohu basketbalový míč a ženichovi železnou kouli. V té chvíli ještě reprezentační rozehrávač neměl tušení, co ho čeká, brzy ale procitl.

To když trenér Czudek hodil klíč od řetězu z nevěstovy nohy do kbelíku plného hořčice. „Šířa" lovil, nakonec vylovil, ale správný klíč držela v ruce nevěsta. Ta pro změnu musela vykoupit svého milého dvěma proměněnými šestkami, byť je tenistka, tuhle basketbalovou disciplínu zvládla na jedničku.

„Byl jsem zaskočen, to, co připravil Čouda, jsem na svatbě ještě neviděl," usmíval se o den později šestadvacetiletý basketbalista, když byl ale po loket „zabořený" v hořčici, příliš mu do smíchu nebylo.

Ještě pro zajímavost: basketbalový míč na noze nevěsty byl darem od opavských spoluhráčů, kromě pilin byl naplněný padesátikorunami.

Svatební cestu zatím novomanželé neplánují, i když nějaké řešení mají. „Není zatím časový prostor. Ale pokud zůstanu v Opavě, poprosím trenéra, aby mi dal na týden volno, abychom mohli vyrazit někam k moři," přemýšlí nahlas Jakub Šiřina.

Tím dal odpověď na otázku ohledně své hráčské budoucnosti. „Do Nymburka určitě nejdu, jak se někde psalo. Vypadá to, že nejspíš zůstanu v Opavě," přišel s velmi pozitivní odpovědí nejen pro opavské fanoušky.

Nyní se svou milou přemýšlejí nad bydlením, opavský podnájem by rádi vyměnili za svůj vlastní byt v Ostravě.

Předsvatební období měl opavský playmaker hektické, 
s reprezentací absolvoval přípravný turnaj v Rusku, od výpravy národního týmu se byl nucen odpojit o něco dříve. „Hned po prvním zápase s Ruskem jsem mířil na letiště, bohužel letadlo do Prahy mělo zpoždění, ale nakonec vše dobře dopadlo," uzavřela opavská opora.