KOOPERATIVA NBL: Opava - Brno 93:68

/2 x VIDEO, FOTO/ Poslední Brno bylo v Opavě bez šance. Domácí výběr splnil s přehledem roli favorita a dal tak zapomenout na nepovedené sobotní vystoupení v Kolíně. Slezané si už v prvním poločase vytvořili jedenáctibodový náskok, který po přestávce ještě navýšili. Skvělé představení předvedla trojice Blažek, Gniadek a Šiřina.

20.1.2016 2

BK Opava – mmcité Brno 93:68Foto: Ondřej Ludvík

Úvod zápasu byl ve znamení trojek. Skóre otevřel z perimetru Blažek, ze stejné distance se o pár chvilek později trefil ještě jednou. Za tři byl úspěšný i Šiřina. Jenomže obdobně na tom byli i Jihomoravané. Trojkové pokusy Prachaře a Prášila, znamenaly šest bodů.

Po necelých čtyřech minutách byl stav nerozhodný. Opavě získal vedení Gniadek, jak jinak než trojkou – 17:14. Favorit si vedení udržoval, po zakončení Blažka zpod koše vedl 22:16. Nakonec první desetiminutovku vyhráli domácí 26:18.

Na začátku druhého dějství si došel pro koš s faulem Pumprla, šestku ale neproměnil a tak z opavského náskoku umazal jen dva body. Ovšem následný protiútok Slezanům nevyšel a Prášil snížil na tříbodový rozdíl. Opava znovu utekla, ovšem přibrzdil ji opět Prášil – 28:25 a Petr Czudek si vzal time.

A jeho týmu to pomohlo. Během krátkého časového úseku vedli domácí o devět. Na 34:25 zvyšoval Gniadek. Po šestkách Šiřiny už byl rozdíl dvouciferný. V 15. minutě dal trojku Blažek, navíc pod košem fauloval Šotnar Dragouna, ten dva trestné hody trefil a Opavští rázem vedli 41:27.

Brno se chtělo ve třetí čtvrtině dostat do hry, ale nemělo šanci. Domácí kontrolovali dění na palubovce a udrželi si slušný bodový odstup. Ve 28. minutě se prezentoval povedeným nájezdem Blažek – 60:43 a bylo jasné, že vítězství už Czudkově družině nikdo nevezme.

Opava nakonec v poklidu dokráčela k vítězství.

BK Opava – mmcité Brno 93:68 (26:18, 46:35, 64:46)
Body: Blažek a Gniadek 23, Šiřina 20, Jurečka 11, Dragoun a Zbránek 5, Cvek 4, Vlček 2 – Křemen 20, Prášil 18, Prachař 12, Pumprla 7, Šotnar 4, Müller 3, Nehoda a Vyroubal 2. Rozhodčí: Dolinek, Kapaňa, Holubek. Fauly: 17:26. TH: 25/29:5/10. Dvojky: 22/37:15/35. Trojky: 8/24:11/25. Doskoky: 35:21. Diváků: 518. Nejlepší hráč: Jakub Blažek