Opavský tým začal aktivně, první koš dal sice Autrey, poté si ale vzali slovo domácí. Lyčka trojkou otočil a vzápětí měli domácí tři útočné doskoky během několika sekund, které vyústily v trojku Šiřiny, kterého brzy z perimetru napodobil i Lyčka.

Jenomže tento náskok nenarostl. Opavští měli velký problém prosadit se zpod koše a rázem to byli Jihočeši, kdo vedl. Necelé čtyři minuty před koncem první desetiminutovky skóroval Robinson - 9:14 a trenér Czudek si vzal time a sáhl ke střídání.

Důvěru dostali Vlček s Bujnochem a Slezanům se podařilo náskok Lvů umazat. Prvně jmenovaný neohroženě najel pod koš, byl faulován a dvěma šestkami vyrovnal. Parádní závěr úvodní desetiminutovky zakončil úspěšným nájezdem Klečka, navíc byl faulován, a když trestný hod proměnil, svítil na ukazateli skóre stav 22:19.

Při chuti byl i Bujnoch, trojkou otevřel druhou čtvrtinu, hned na to domácí vybojovali balon a Vlček zakončoval – 27:19. Hosté se trefili z perimetru Zuzákem, jenomže chvíli na to perfektně našel Vlček Klečku a ten to umí z dálky taky. A když pod hostujícím košem zkrotil balon v letu Bujnoch, byli diváci v transu.

Jihočeši se snažili, ale těžko se prosazovali. Světlou výjimkou byla trojka Vošlajera. Skvěle hrající Slezané toho ale hostům příliš nedovolovali, vycházeli z výtečné obrany a po Blažkově efektním zakončení vedli 40:27.

Druhý poločas načal trojkou Klečka a domácí byli nadále při chuti. Jindřichovu Hradci se v krátkém časovém okamžiku podařilo vedení stáhnout na čtrnáct bodů, více jim ale favorit nedovolil. V závěru třetí čtvrtky se po Klečkově koši vyšplhalo opavské vedení na dvacet bodů a bylo prakticky rozhodnuto.

V závěru si vynutili diváci příchod Ladislava Sokolovského. Když šel domácí kapitán na palubovku, hala mu aplaudovala. Czudkovo komando se basketbalem bavilo a diváky odměnilo stovkou, kterou trefil Miroslav Kvapil.

BK Opava - Lions Jindřichův Hradec 100:68 (22:19, 48:39, 72:52)
Body: Klečka 16, Lyčka, Blažek, Bujnoch po 14, Gniadek 13, Vlček 10, Dokoupil, Šiřina po 5, Cvek 4, Kramný 3, Kvapil 2 – Robinson 18, Autrey 15, White 11, Zuzák 9, Melski 8, Vošlajer 5, Novák 2. Rozhodčí: Matějek, Kapl, Jedlička. Fauly: 25:24. TH: 16/21:13/18. Dvojky: 21/36:17/34. Trojky: 14/34:7/20. Doskoky: 40:28. 5. chyb: 38. Gniadek. Diváci: 1411. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch