Téměř minutu a půl se čekalo v Opavě na první o koš. Ten nakonec zaznamenal po výborném nájezdu pod koš Petr Dokoupil. Středočeši kontrovali Machačem a po koši Bryanta vedli. Ale jen na chvíli, Blažek vyrovnal a po trojce Šiřiny byl stav 9:4.

Geosan se chvíli rozdýchával, Opavě nevyšly dalekonosné pokusy Blažka s Gniadkem, to na druhé strany přesně z perimetru zacílili Ličartovský s Horákem a v sedmé minutě svítil na ukazateli skóre stav 13:16.

Domácí se odmlčeli, hráli místy profesorský basket, což zaručeně nemohlo slavit úspěch. Střelecky je nakoply až trestné hody Lyčky. Necelou minutu před koncem čtvrtiny předvedl individuální parádu Vlček a bylo to pouze o bod.

Poslední slovo úvodní desetiminutovky měli ale Středočeši, kteří upravili na 17:22.

Začátek druhého dějství vyšel domácím vcelku dobře. Nejdříve vypíchl balon Klečka, který dokázal zakončit přestože byl faulován. Šestku proměnil také. Opava byla agresivnější. Po Blažkových šestkách bylo vyrovnáno - 24:24. Kolín odpověděl dvakrát Chánem.

Vyrovnaný basketbal pokračoval, oba týmy vystřihly i několik parádních akcí, které sklidily potlesk. Necelých pět minut před poločasem proměnil Blažek šestky a Opava vedla. Pak sudí přehlédli nedovolený zákrok Kolína, míč se dostal k Bryantovi, který mířil přesně.

Opava ale odpověděla tím nejlepším možným způsobem - trojkou Blažka a zakončením zpod koše Šiřinou – 37:32.

Další úder do kolínských řad zasadil Blažek a jak jinak než z dálky, navíc s klaksonem. Jenomže pálit z dálky umí i Field. Poté, co se na druhé straně neujal perimetrový pokus Dokoupila, snižoval tento Američan na 40:37. Dokoupil si ale spravil chuť o pár vteřin později.

Opava vstoupila do druhého poločasu s cílem co nejrychleji rozhodnout. Kolín se ale nedal, držely ho úspěšné trojkové pokusy, v krátkém časovém sledu se trefili Field a Machač. Ve 28. minutě si vzal slovo Kryštof Vlček, dvakrát se prodral pod koš a favorit šel do šestibodového trháku. Dokonce to bylo už i o osm, v samotném závěru si ale došel pro koš s faulem Chán a Kolín byl ve hře.

Čtvrtou čtvrtku odstartoval trojkou Šiřina, avšak brzy byl na druhé straně napodoben Ličartovským. Opava ale drama nepřipustila. Trefil se Klečka, balon vybojoval Šiřina a domácí rázem vedli o devět bodů. Opavští začali na palubovce kralovat, Kramného trojka poslala Kolín definitivně do kolen a závěr už Czudkovo komando dohrávalo v exhibičním tempu.

BK Opava – Geosan Kolín 85:74 (17:22, 46:39, 63:58)
Body: Blažek 25, Šiřina 16, Cvek, Gniadek, Kramný 8, Klečka 7, Vlček 6, Dokoupil 5, Lyčka 2 - Ličartovský 19, Field 15, Chán 11, Bryant a Machač 10, Horák 7, Vocetka 2. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Nejezchleb. Fauly: 20:22. TH: 21/27:9/12. Dvojky: 20/34:22/43. Trojky: 8/24:7/13. Doskoky: 21:31. Diváků: 1013. Nejlepší hráč: Kryštof Vlček