Opava měla možnost prvního útoku, do zakončení se dostal z perimetru Dokoupil, ale netrefil. Na druhé straně kontroval Muirhead, dokonce byl Klečkou faulován, avšak šestku neproměnil. Následně Opavští udělali chybu v rozehrávce, Muirhead se pověsil na koš a bylo to 0:4. To ale bylo ze strany Nové Huti na dlouhé minuty vše.

Klečka s Kramným vyrovnali. Dokoupilova trojka znamenala vedení Opavy 7:4, o pár okamžiků později se trefil i Blažek – 10:4. Necelé tři minuty před prvním klaksonem bylo srovnáno, když se z dálky prosadil Beaumont.

Opava zareagovala Dokoupilem, který byl při střelbě z dálky faulován. Dvě šestky ze tří proměnil. Při té poslední si pro míč doskočil Gniadek a o pár vteřin později pálil přesně z perimetru. Domácí nakonec první desetiminutovku vyhráli 20:16.

Na začátku druhé desetiminutovky dal trojku s klaksonem Klečka. V 18. minutě si došel pro koš s faulem Dougherty a snížil na 27:24. Opava si poté vybrala slabší chvilku, kdy dovolila hostům dát během několika vteřin pět bodů, a po trojce Jurečky vedli hosté 29:30.

Náskok Nové huti dlouho nevydržel. Blažek dvěma trestnými hody vrátil Opavě vedení zpět. Ostrava kontrovala Rohdem. Dougherty poslal hosty do tříbodového trháku a brzo to bylo o pět. Medveckého výběr v rozletu přibrzdil trojkou Klečka.

Ve druhém poločase se na první body čekalo minutu, střelecké ticho ukončil šestkami Gniadek a vrátil domácím vedení. Jenomže Opavským nešla střelba, trápil se Jakub Šiřina. Po Zbránkově koši bylo vedení hostů tříbodové.

Favorit si tenhle stav nenechal líbit. Czudkovo komando držel Radim Klečka, a to jak svými body, tak zákroky v obraně. Po důrazném zakončení Kramného vedli domácí 50:44.

Ostrava se nepoložila. Stáhla vedení na dva body, Zbránek mohl vyrovnat, ale nedal. Opavské v kritickém momentu podržel trojkou Martin Gniadek – 59:52. A když se na koš pověsil Cvek, byl odpor Ostravy definitivně zlomen.

BK Opava - NH Ostrava 73:63 (20:16, 36:37, 52:46)
Body: Klečka 28, Gniadek 17, Blažek 10, Cvek, Dokoupil 6, Kramný 4, Šiřina 2 – Rohde 18, Dougherty, Jurečka 12, Muirhead 10, Beaumont 7, Zbránek 4. Rozhodčí: Kučera, Matějek, Janovský. Fauly: 22:22. TH: 18/22:14/21. Dvojky: 14/29:20/42. Trojky: 9/29:3/10. Doskoky 30:28. 5 chyb: 28. Beamont, 33. Zbránek. Diváků: 1112. Nejlepší hráč: Radim Klečka