Opava vstoupila do derby zostra. Během chvilky vedla 7:0. Skóre otevřel Zbránek, tři šestky proměnil Gniadek a chvíli na to proměnil ve dva body chytrou Šiřinovu přihrávku opět Martin Gniadek. Hosté mohli kontrovat Čížem, ten z volné pozice pod košem ale nedal. Ostravský rozehrávač se prosadil až o pár vteřin později.

Nicméně na palubovce kralovali domácí. Čtyři minuty před první sirénou vedli 16:7.

Pak ale přišlo v jejich podání střelecky hluché období a ostravský celek začal snižovat. Trojka Číže znamenala stav 16:14 a tentýž hráč dokonce vyrovnal. Opava byla v útlumu, po další ztrátě najel pod opavský koš Kerr a získal Nové huti poprvé v zápase vedení – 16:18.

Druhou desetiminutovku započal trojkou Lyčka, ovšem na další koš se čekalo skoro čtyři minuty. Opavským v této fázi moc nefungoval doskok. Do pětibodového vedení šli domácí po trojce Kramného. A ještě veseleji bylo nájezdu Šiřiny – 28:21.

Minutu a půl před poločasem dal trojku Kerr, Kramný navíc fauloval Bohačíka, ten ovšem ani jeden trestný hod neproměnil. První půli vyhrál favorit 35:28.

Druhý poločas načal trojkou Kerr, Opavští kontrovali košem s faulem v podání Zbránka. Nová huť měla v zápase velký problém se šestkami. Naopak domácí byli v této disciplíně téměř stoprocentní a pomalu nasazovali k trháku. Když se rozběhl na koš Zbránek a zakončil, vedl Czudkův tým 44:31. Další ztrátu Nové huti trestal Gniadek – 46:31.

Opava už vedla osmnáct bodů, ale ani to ji na klid nestačilo. Nevyvarovala se výpadku a Ostravané se dostali na dostřel, ve čtvrté čtvrtině to bylo už jen o šest bodů. V momentě, kdy se hosté nadechovali, přišla těžká trojka Šiřiny, která Nové huti vzala definitivně vítr z plachet.

BK Opava – NH Ostrava 67:60 (16:18, 35:28, 53:42)
Body: Zbránek 17, Gniadek 16, Šiřina 12, Blažek a Kramný 7, Lyčka a Kvapil 3, Jurečka 2 – Číž 22, Bohačík a Kerr 10, Bratčenkov 7, Stehlík 5, Klimek a Oluić 3. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. Fauly: 29:22. TH: 14/19:17/33. Dvojky: 16/31:11/31. Trojky: 7/23:7/24. Doskoky: 27:37. Pět chyb: 34. Gniadek. Diváků: 899. Nejlepší hráč: Martin Gniadek