Opava nezachytila úvodní útok Pardubic, kdy Wall otevřel skóre. Další minuty jí už ale patřily. Domácí hráli agresivně, vycházeli z dobré obrany, ale kupodivu jim šel i doskok. Brzy měli až osmibodový náskok, to když se prosadil Klečka.

Beksa kontrovala trojkou Sanderse, hostující rozehrávač se vzápětí pokoušel o další dalekonosný pokus, naštěstí bez úspěchu. Chvíli na to si došel pro koš s faulem Gniadek, a to nebylo vše, po šesti minutách hry už Slezané vedli 17:7 a po Gniadkově zakončení z pod koše 19:7.

Czudkův výběr se dostal očividně do pohody, první čtvrtinu vyhrál 26:15.

Účet druhé desetiminutovky otevřel trojkou Škranc. Ovšem domácí rychle odpověděli čtyřmi body v řadě. Ve 25. minutě vystřihl trojku Šoula. Opavané brzy přispěchali z odpovědí. Viktor Cvek byl při zakončení faulován, šestku proměnil a na ukazateli svítil stav 35:22.

Czudkovci nepolevili ani v dalším průběhu. Beksa měla velké problémy. Minutu před poločasem podnikli Opavští rychlý protiútok, na jehož konci byl Šiřina – 49:32, tentýž hráč vypíchl míč a střelou s klaksonem zakončil poločas snů.

Opavská krasojízda pokračovala i po přestávce. Když Jakub Šiřina proměnil trojku, vyšplhalo se vedení domácích na dvacet bodů.

Jenomže Východočeši mají tým složený z bojovníků a rozhodně na kolena nepadli. Pulpán pěti body v řadě snižoval na 61:46, v jednu chvíli to bylo dokonce jen o třináct.

Opava ale měla svůj den, stačila chvilka a měla luxusní náskok zpátky. Žádné drama nepřipustila a zasloužené vítězství bylo na světě.

BK Opava – BK JIP Pardubice 102:86 (26:15, 51:34, 84:59)
Body: Klečka 24, Gniadek 20, Blažek 14, Cvek 13, Šiřina 12, Bujnoch 6, Lyčka a Sokolovský po 4, Dokoupil 3, Vlček 2 – Pulpán 17, Wall, Šoula a Sanders po 10, Přihonský 9, Kohout 8, Kotas 7, Hezekiah 5, Bohačík a Škranc po 4, Pospíšil 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapaňa. Fauly: 26:25. TH: 29/26:21/19. Dvojky: 32/44:23/46. Trojky: 4/16:7/18. Doskoky: 28:27. Diváků: 801. Pět chyb: 35. Sanders, 35. Šoukal, 39. Wall. Nejlepší hráč: Radim Klečka (Opava)