Třináct vteřin stačilo k tomu, aby diváci viděli první koš. Šiřina našel pod košem volného Vlčka, který se prosadil. Odpověď Hanáků přišla z perimetru, trefil se Palyza, jenž vzápětí odpověděl na trojku Gniadka – 5:5.

Ve 4. minutě si došel pro koš s faulem Šteffel a Orli vedli 9:10, o pár okamžiků později navýšil Palyza. Po trojce Šiřiny to bylo o bod, a když se trefil z dálky i Gniadek, měli Opavští vedení zpět.

Následoval trojkový festival, Marko se prosadil dvakrát, na druhé straně Gniadek s Jurečkou. Slezané se pokoušeli o trhák, zastavil je Slezák trojkou s klaksonem. Poslední slovo v prvním dějství měl ale Vlček, byl stoprocentní při trestných hodech.

A Vlček byl vidět i ve druhé čtvrtině, když se v jejím úvodu prodral až pod koš a zvyšoval na 33:28. Hned na to ale hosté udělali čtyři body v řadě a stáhli domácí vedení. V 15. minutě bylo po trojce Slezáka srovnáno.

Přišla pasáž, kdy se střelci na chvíli umlčeli, čekání na body ukončil trojkou Šiřina. Minutu před poločasem přišel dálkový pokus Marka - 44:43. V posledních vteřinách otočil výsledek Šteffel, ovšem Šiřina trojkou vrátil poločasové vedení Opavě.

Když to shrneme, úvodní dvacetiminutovka byla hodně útočně laděná a divákům se musela líbit.

Ve druhém poločase Orli výsledek rychle otočili, Opava kontrovala Šiřinou, následovala trojka Palyzy s klaksonem – 51:53.

Vyrovnaný basketbal pokračoval. Nicméně Opavským se přestalo střelecky dařit a na druhé straně střílel zpod koše Marko – 55:59, po šestkách Palyzy to bylo o šest, nakonec šli Orli do osmibodového trháku. A to hráli bez dvou zraněných.

Opavští začali umazávat, škoda jen, že jim nešly podle představ šestky. Bohužel poté, co se neprosadil zpod koše Zbránek, přišla na druhé straně trojka Palyzy – 59:66.

Na začátku čtvrté desetiminutovky ubránila Opava útok Hanáků a Kvapilem dala trojku, vzápětí ubránila další akci a Vlček po nájezdu snižoval na dva body – 64:66. Avšak stačila chvilka a hosté měli opět šestibodový náskok.

Opavské podrželi trojkami Gniadek s Jurečkou, i díky tomu byl Czudkův výběr stále ve hře. Když dal trojku Šiřina, naděje Slezanů vzrostly, bohužel další koš už Opaváci nepřidali a prohráli.

BK Opava – Ariete Prostějov 74:82 (29:26, 49:47, 59:66)
Body: Šiřina 20, Gniadek 15, Vlček 14, Kvapil 8, Jurečka 7, Cvek 6, Dragoun 4 – Palyza 23, Šteffel a Roseboro 15, Marko 13, Slezák 8, Dokoupil 5, Kouřil 2, Tomanec 1. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Jedlička. Fauly: 20:19. TH: 9/14:17/19. Dvojky: 16/35:19/36. Trojky: 11/29:9/18. Doskoky: 21:36. Pět chyb: 40. Gniadek. Diváků: 863. Nejlepší hráč: Lukáš Palyza