Severočeši začali v Opavě dobře, díky pěti bodům Aliče vedli 2:5, úspěšný byl i Vette.

Opava kontrovala nájezdem Šiřiny, pak se ale Slezané bodově odmlčeli a Sluneta šla do trháku, z dálky se prosadil Čarnecký a po něm i Laroche. – 4:13. Opavští se začali zvedat, pomohly jim čtyři body Petra Dokoupila. Po trojce Cveka svítil na světlené tabuli stav 15:17 a tři minuty před prvním klaksonem vyrovnával Dokoupil.

Václav Bujnoch zcela volný na perimetru poslal svůj tým poprvé do vedení – 22:21. Severočeši se dokázali vzchopit, v krátkém časovém sledu si vzali vedení zpět.

Na začátku druhé desetiminutovky nejdříve přehlédli rozhodčí faul na Dokoupila, bohužel na druhé straně dal trojku Laroche – 24:31. Další úspěšný pokus Pand znamenal devítibodový náskok. Čekání domácích na body přerušil střelou zpod koše Bujnoch, jenomže Ústí odpovědělo dvěma trojkami v řadě – 26:38 a hala utichla.

Opava se trápila, bylo vidět, že si nevěří. Po trojce s klaksonem vedli hosté 34:47.

Do druhého poločasu vstoupili Opavští nadějně, dali rychle čtyři body, poté přežili třibodový pokus Čarneckého a Sokolovským snížili na čtyřbodový rozdíl. A opět opavský kapitán v akci, nechal chytře proběhnout protihráče a snížil na 49:51.

Ve 26. minutě si došel pro koš s faulem Blažek, následnou šestku proměnil a bylo vyrovnáno.

Ani tohle se Slunetou neotřáslo. Burnatowského trojka znamenala vedení 53:58. Závěr třetí desetiminutovky patřil domácím. Šiřina zakončoval, byl faulován a proměněnou šestkou vyrovnával na 63:63. Poslední slovo v tomto hracím období měl ale trojkový Laroche.

Ve čtvrté čtvrtině manažer hostů Tomáš Hrubý neudržel své emoce a byl vykázán z palubovky. I když se Opava k soupeři opět přiblížila, zvrátit výsledek se ji nepodařilo a odešla poražena.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 77:86 (24:28, 39:48, 63:66)
Body: Šiřina 19, Blažek 13, Bujnoch 12, Sokolovský 8, Cvek 7, Vlček, Dokoupil, Gniadek po 6 – Vette 20, Laroche 17, Burnatowski, Alič po 10, Žampach, Pecka po 9, Čarnecký 7, Jiříček 4. Rozhodčí: Kučera, Paulík, Dolinek. Fauly: 24:22. TH: 10/13:11/18. Dvojky: 29/47:21/22. Trojky: 3/26:11/23. Doskoky: 29:34. Pět chyb: 40. Gniadek. Diváků: 719. Nejlepší hráč: Hernst Laroche.