V první čtvrtině sice Brno přišlo o své vedení, které otáčel necelou minutu a půl před klaksonem trojkou Dragoun, ovšem vstup do druhé desetiminutovky měli domácí excelentní. Po Nehodově trojce byl stav 22:19, a když se prosadil Prášil, bylo to o šest.

Favorit se zvedl, rychle náskok vymazal. Po trojkách Šiřiny a Zbránka svítil na ukazateli skóre stav 30:29 a zdálo se, že se Opavští nadechují k obratu. Jenomže v rozjezdu je zabrzdil Egwuonwu, který zaznamenal koš s faulem. Domácím narostla křídla. Prachař z perimetru zvyšoval na 41:29.

V závěru poločasu se přece jenom podařilo hostům snížit na rozdíl osmi bodů.

Třetí čtvrtina nabídla basketbal, který nenudil. Vstup do ní měla Opava jako z hororu. Kvapil se dostal ke dvěma volným střelám z dálky, ale ani jednou se netrefil, to na druhé straně byl ze stejné distance v obou případech Zachrla úspěšný a Brno si začalo budovat slušný náskok, rázem vedlo o šestnáct bodů – 60:44.

Opava se ale nevzdává, několikrát už to letos ukázala. Pomalu začala z náskoku Jihomoravanů ukrajovat, trošku ji přibrzdil trojkou Šmíd. V závěru třetího hracího období přišla trojka Blažka a Slezané byli zpátky ve hře – 68:65.

Ve čtvrté desetiminutovce udělal pět bodů v řadě Jurečka, a Opavští vedli. Tento nápor ještě Brno odrazilo, ale po trojce Dragouna měli hosté pětibodové vedení a zdálo se, že povinné vítězství poputuje do Slezska.

Opak byl ale nakonec pravdou. Za stavu 84:84, kdy do konce normální hrací doby chybělo 16 sekund, proměnili domácí dvě šestky, Opava pak špatnou přihrávkou přišla o míč a bylo rozhodnuto.

Petr Czudek: „Zklamání je velké, jeli jsme do Brna vyhrát, bohužel se tak nestalo. Náš výkon v prvním poločase nebyl hoden týmu, který hraje o druhé místo. Měli jsme velké problémy s aktivitou soupeře, chyběla nám odvaha hrát jedna na jedna. Spoléháme jen na Kubu Šiřinu, což je špatně.

Ve druhém poločase jsme šli z minus 16 na plus 5, v tom vidím pozitivum. Bohužel jsme nezvládli koncovku, kterou jsme zahráli velmi špatně. Štěstí se přiklonilo na stranu týmu, který chtěl vyhrát více. S Jonesem v sestavě si Brno podstatně více věřilo."

mmcité Brno - BK Opava 88:84 (17:19, 50:42, 68:65)
Body: Jones 23, Egwuonwu 17, Šmíd a Zachrla 15, Norwa 7, Prachař 5, Nehoda a Prášil 3 - Blažek a Gniadek 14, Kramný 12, Jurečka 11, Dragoun a Šiřina 8, Vlček a Cvek 5, Kvapil 4, Zbránek 3. Rozhodčí: Vondráček, Blahout, Znamínko. Chyby: 22:29. TH: 27/39:12/19. Dvojky: 17/35:21/30. Trojky: 9/20:10/30. Doskoky: 37:32. Pět chyb: 39. Norwa - 40. Zbránek, 40. Vlček.